РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749437<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щеглов Д. В. 
Мікрохірургічне лікування внутрішньочерепних дуральних артеріовенозних фістул (серія випадків та огляд літератури) / Д. В. Щеглов, М. С. Гудим, О. Є. Свиридюк, М. Б. Виваль // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2020. - № 1. - С. 34-41. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості та результати мікрохірургічного лікування внутрішньочерепних дуральних артеріовенозних фістул (ДАВФ). Проведено ретроспективнииі аналіз мікрохірургічного лікування 7 пацієнтів із ДАВФ (4 (57,1 %) жінок і 3 (42,9 %) чоловіків, середній вік - 43,4 року), госпіталізованих та прооперованих у Науково-практичному Центрі ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України у період з 2016 до 2020 рр. ДАВФ дренувалися у верхній сагітальний синус у 4 (57,1 %) пацієнтів, у поперечний та сигмоподібний синус - у 2 (28,6 %), у ділянці середньої черепної ямки - в 1 (14,3 %). За класифікацією Cognard 3 (42,9 %) ДАВФ віднесено до типу IIb, 2 (28,6 %) - до типу IIа + b, по 1 (14,3 %) випадку - до типів III та IV. У 3 (42,9 %) хворих було застосовано ендоваскулярний метод лікування ДАВФ. Контрольні дослідження виявили рецидив захворювання, тому проведено мікрохірургічне роз'єднання. У 4 (57,1 %) випадках ендоваскулярнииі доступ до поверхневих ДАВФ був ризикований через анатомічні особливості, перевагу віддано мікрохірургії. В усіх пацієнтів хірургічне лікування полягало в роз'єднанні сполуки. В 1 (14,3 %) пацієнта перев'язано поперечний синус. У всіх випадках проведено ангіографічне підтвердження виключення ДАВФ з кровотока. Не виявлено наростання клінічної симптоматики у післяпераційний період. Усі пацієнти із пульсуючим шумом у вухах та головним болем відзначили їх регрес після операції. Висновки: з огляду на ефективність сучасних ендоваскулярних методик хірургічне втручання у разі ДАВФ показано у випадках, коли ендоваскулярна емболізація була нерадикальною або технічно неможливою. До хірургічних методів лікування ДАВФ належать пересічення менінгеальної артерії безпосередньо в місці фістули, резекція аномальної твердої мозкової оболонки із живильними судинами, тампонування та пересічення ушкодженого венозного синуса, скелетонізація синуса з виключенням дуральних артерій. Лікування слід проводити в усіх випадках ДАВФ із кортикальним венозним дренуванням та симптомами захворювання, які прогресують. Рішення щодо оптимальної тактики слід приймати мультидисциплінарно з оцінкою всіх можливих методів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 + Р410.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського