РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749444<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kalchenko V. 
Development of a model of tool surface dressing when grinding with crossed wheel and cylindrical part axes / V. Kalchenko, V. Kalchenko, O. Kalchenko, N. Sira, D. Kalchenko, V. Morochko, V. Vynnyk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 3/1. - С. 23-29. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Проведено тривимірне геометричне моделювання процесу формоутворення циліндричних деталей у процесі шліфування зі схрещеними вісями її та круга. Шліфування валів, які широко використовуються у автомобіле-, верстатобудуванні, та валків стрічкопрокатних станів здійснюється за одну установку орієнтованим широким абразивним кругом. На базі отриманої просторової моделі формоутворення та зняття припуску досліджено розподіл припуску вздовж різальної ділянки інструмента у процесі шліфування орієнтованим інструментом. Показано, що на периферійній різальній ділянці шліфувального круга суміщаються чорнова, чистова обробки та калібрування. Розроблено модульну тривимірну модель правки периферійної ділянки шліфувального круга однокристальним алмазним інструментом у процесі шліфування зі схрещеними вісями інструмента та деталі з використанням уніфікованих модулів правлячого інструмента, орієнтації та формоутворення. На базі наданої моделі проведено дослідження геометричної точності формоутворення периферійної ділянки інструмента після його правки. З метою отримання необхідної мікрогеометрії та різальних властивостей абразивних кругів відповідно до особливостей процесу обробки валків стрічкопрокатних станів орієнтованим інструментом запропоновано правку зі зменшеною подачею правлячого інструмента до калібрувальної ділянки. У цьому випадку величина подачі правлячого однокристального інструмента залежить від величини припуску. Різна подача правлячого інструмента забезпечує різну розвиненість різальної периферійної ділянки інструмента. Це, своєю чергою, збільшує інтервали між правками шліфувального круга, який працює у режимі затуплення. А отже, підвищується стійкість і зменшується собівартість обробки. Впровадження запропонованого способу правки кругів за однопрохідного шліфування зі схрещеними вісями інструмента та циліндричної деталі забезпечить високіточність, якість оброблених поверхонь, а також значно підвищить ефективність і продуктивність процесу обробки. Розроблений спосіб правки можна застосовувати для процесів круглого шліфування зі схрещеними вісями оброблюваної деталі та абразивних кругів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.131 + К637.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського