РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Буднік Т. В. 
Фітотерапія як складова клінічного рішення при тактиці відтермінованого призначення антибактеріального лікування дітям із урологічною симптоматикою на амбулаторному етапі / Т. В. Буднік // Здоров'я жінки. - 2020. - № 2. - С. 30-37. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Велика кількість пацієнтів із урологічною симптоматикою на амбулаторному прийомі лікаря-педіатра, дитячого нефролога сприяє гіпердіагностиці інфекції сечової системи (ІСС) у дітей. У той час як відсутність чіткого алгоритму стратифікації пацієнта щодо призначення антибактеріального препарату (АБП) призводить до зловживання ними та серйозних наслідків. Мета дослідження - вивчення ефективності та безпеки застосування стандартизованого рослинного засобу канефрон Н у дітей із урологічною симптоматикою без ознак системної запальної реакції з можливістю відтермінованого призначення антибактеріальної терапії на амбулаторному етапі. До дослідження взято 50 дітей віком від 12 до 18 років із наявністю характерних урологічних симптомів без будь-яких ознак системного запалення організму (відсутність гіпертермії та/або лейкоцитозу). Дослідження проведено за інформованою згодою дітей і батьків відповідно до Гельсінської декларації прав людини. Верифікацію діагнозів проведено згідно з уніфікованим клінічним Протоколом МОЗ України N 627 від 3.11.2008 р. Відтермінована тактика призначення АБП заснована на положеннях національного британського керівництва NICE (2018) шляхом аналізу сечі з застосуванням дипстик-тесту. У 97 % +- 2,8 (35/36) випадків підтверджено клініко-лабораторну ефективність рослинного засобу канефрон Н. На 7-у добу терапії 100 % пацієнтів продемонстрували регрес дизурії, больового синдрому та лейкоцитурії. Констатовано зменшення кількості пацієнтів із бактеріурією в 1,8 разу (40 % +- 20,77 (14/36) vs 22 % +- 30,99 (8/36)). Потужну кристалолітичну дію препарату відзначено у ранні терміни (рівень кристалурії до терапії та на 7-й день терапії виріс у 2,8 разу), тим не менш, потребувала подовження застосування препарату канефрон Н під контролем показників транспорту солей та УЗД. Імовірність у необхідності відтермінованого залучення до фітотерапії АБП була низькою та становила OR = 0,049 +- 0,553 [0,017; 0,146]. Імовірність повторної ІСС у найближчі 3 міс після 7-денного курсу лікування препаратом канефрон Н була мінімальною та становила OR = 0,001 +- 1,434 за 95 % ДІ [0,000; 0,014]. Встановлено, що тактика відтермінованого призначення антибактеріальної терапії під прикриттям рослинного засобу канефрон Н була виправданою для дівчат віком 12 - 18 років за умови стратифікації пацієнта шляхом проведення дипстик-тесту (88 % +- 5,17 (44/50) мали негативний результат нітрит-тесту). Подальша перспектива подібних досліджень у дітей є нагальною й обгрунтованою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.6-5 + Р352.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського