РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курочка В. В. 
Стан лактації у породіль залежно від сімейного становища / В. В. Курочка, Н. П. Королюк, С. В. Бенюк // Здоров'я жінки. - 2020. - № 2. - С. 53-55. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати вивчення стану лактації у самотніх і заміжніх породіль. Мета дослідження - оцінювання кількісного та якісного складу грудного молока у самотніх жінок на тлі застосування комплексного алгоритму лікувально-профілактичних заходів під час вагітності та пологів. Проведено оцінювання кількісного та якісного складу грудного молока: у 50 самотніх жінок - на тлі застосування запропонованого комплексного алгоритму (I основна група); у 50 самотніх жінок (II основна група) та 50 заміжніх жінок (група порівняння) - за загальноприйнятого ведення вагітності та пологів. Для вивчення стану лактації визначали у динаміці післяпологового періоду (1, 3-я і 7-а доба) показники, які відображають зміни кількості та якості материнського молока. Оцінювання стану лактації виявило гіпогалактію та зниження якісного складу грудного молока, що проявлялось зниженням рівня лактози та лактоферину в 1,6 разу, трансферину - в 1,4 разу, загального білка та церулоплазміну - у 2,2 разу, казеїну - в 1,5 разу, ліпідів - у 2,1 разу, вітаміну С - в 1,8 разу та вітаміну Е - в 1,5 разу, а також вмісту IgG - у 2,1 разу, IgA - у 2,2 разу, IgM - у 1,9 разу у самотніх жінок. Встановлено, що використання запропонованого алгоритму у самотніх жінок покращило стан лактації, а саме: збільшення нормогалактії на 11 %, зменшення гіпогалактії на 16 %, відсутність агалактії, збільшення вмісту загального білка на 15,2 %, ліпідів - на 17,3 % і нормалізація концентрації імуноглобулінів A, M і G.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16 + С5*652*4*423.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського