РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григор'єв Є. О. 
Аналіз мікробного спектра у жінок з гнійно-запальними захворюваннями органів малого таза в умовах надання ургентної оперативної гінекологічної допомоги з урахуванням факторів ризику / Є. О. Григор'єв, П. О. Ситнік, А. В. Дьяков, О. Г. Ситнік // Здоров'я жінки. - 2020. - № 3. - С. 38-41. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення та аналіз мікробного спектра у жінок із гнійно-запальними захворюваннями (ГЗЗ) органів малого таза (ОМТ) за умов надання ургентної оперативної гінекологічної допомоги з урахуванням факторів ризику. Дослідження проводили на базі МКЛ N 1 м. Одеса протягом 2015 - 2019 рр. Обстежено 47 хворих, які отримали ургентне хірургічне лікування щодо ГЗЗ ОМТ. Середній вік хворих становив 38,3 +- 1,5 року. Хворі перебували у стаціонарі в середньому 10,5 +- 0,5 доби. Аналіз проводили з використанням класичних методик і за результатами антибіотикограм. Гнійно-септичні ускладнення спостерігалися у 18 жінок. Під час проведення інтраопераційного скринінгу мікрофлору, виділену з абсцесів, крові, гнійного відокремлюваного, дренажів і післяопераційних ран, було отримано та вивчено у 30 хворих. Детальна картина виглядала так: Staphylococcus epidermidis виявлено у 46,2 %, E. сoli - у 20,5 %, Staphylococcus saprophyticus - у 12,8 %, Staphylococcus heholiticus - у 5,1 %, Micrococus - у 5,1 %, Enterococcus faecalis - у 2,6 %, Bacillus saprophyticus - у 2,6 %, Corynebacterium - у 2,6 %, Streptococcus saprophyticus - у 2,6 % пацієнтів. Об'єднавши стафілококи в одну групу, було зареєстровано, що частка Staphylococcus зі всієї отриманої мікрофлори становила 66 %. З'ясовано, що з 30 випадків інтраопераційного висівання бактеріальної флори у 22 жінок зафіксовано в анамнезі штучне переривання вагітності. Так, у 6 хворих (20,0 % від усієї кількості випадків реєстрації мікрофлори) виявлено мікробні асоціації різного складу, у 100 % випадків до складу асоціацій входили стафілококи. Подальший аналіз виявив залежність наявності мікробної асоціації від наявності штучних абортів в анамнезі жінки. Так, із 6 випадків інтраопераційної реєстрації мікробних асоціацій у 5 жінок фіксували в анамнезі штучне переривання вагітності, тобто 83,0 %. За даними бактеріологічної лабораторії МКЛ N 1, мікрофлору, виділену з абсцесів, крові і гнійного відокремлюваного, отримано та вивчено її видовий склад у 30 хворих. Отже, бактеріальну культуру з загальної кількості хворих виділено у 63,8 %. Серед збудників ГЗЗ ОМТ та гнійно-септичних ускладнень лідирує стафілокок (66 %), рідше - кишкова паличка (20,6 %). Під час проведення дослідження з'ясовано, що з 30 хворих, у яких виділено бактеріальну культуру, у 24 (80 %) пацієнток було зафіксовано збудники у формі монокультур, а у 6 (20 %) хворих підтверджено наявність бактеріальних асоціацій. Стафілококи виявили у 100 % із числа всіх випадків мікробних асоціацій, а кишкову паличку - у 50,0 %. Проведений аналіз виявив залежність наявності в анамнезі жінки штучних абортів і реєстрації мікробного спектра. Так, із 30 випадків інтраопераційного висівання бактеріальної флори у 22 жінок фіксували в анамнезі штучне переривання вагітності. А з 6 випадків реєстрації мікробних асоціацій у 5 жінок в анамнезі виявили штучні аборти, тобто 83,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011 + Р715.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського