РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наумко І. М. 
Ізотопний склад стронцію кальциту прожилково-вкрапленої мінералізації у перспективно нафтогазоносних відкладах флішової формації північно-західної частини Кросненської зони Українських Карпат / І. М. Наумко, Л. М. Степанюк, Г. О. Занкович, О. Б. Висоцький, І. М. Котвіцька // Мінерал. журн.. - 2020. - 42, № 2. - С. 3-13. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Вперше визначено ізотопний склад cтронцію кальциту прожилково-вкрапленої Кросненської структурно-фаціальної одиниці Українських Карпат. Виміряні співвідношення <^>87Sr/<^>86Sr варіюють від 0,70864 до 0,71030 і не корелюють із розташуванням прожилків у відслоненнях, місцем відбору проби, складом і віком вмісної породи. Вони потрапляють в інтервал, характерний для порід континентальної кори, і майже повністю збігаються зі значеннями <^>87Sr/<^>86Sr (0,708 - 0,7095), характерними для вод морів та океанів, однак чітко відрізняються від значень <^>87Sr/<^>86Sr як мантійних, нижчих за середнє значення 0,7037, так і континентальних карбонатних порід. Це свідчить про принципово відмінні джерела їхніх флюїдів. Позаяк прожилково-вкраплену мінералізацію пов'язують із тектонічною активізацією, припливом глибинних флюїдів і формуванням парагенезів мінералів у прожилках і вкрапленнях шляхом заліковування тріщин у розломних зонах і зонах подрібнення, то у кристалізації прожилкового кальциту брали участь флюїди, збагачені радіогенним ізотопом cтронцію (<^>87Sr) до типово корових величин, на відміну від мантійних значень, що відображає визначальну роль корової речовини у формуванні прожилкового кальциту. Інтервал отриманих нами значень (0,70864 - 0,71030) повністю співпадає з ізотопними співвідношеннями <^>87Sr/<^>86Sr, визначеними у зразках нафти з низки родовищ Передкарпаття (0,7084 - 0,7109). Це підтверджує наявні матеріали щодо спряженості процесів прожилково-вкрапленого мінералогенезу та формування покладів вуглеводнів у Карпатському регіоні та вказує на корове джерело глибинних мігрувальних вуглеводневмісних флюїдів, приплив яких у зони розвитку т. зв. ущільнених колекторів перспективно нафтогазоносних відкладів сприяв можливому формуванню у них за відповідних геодинамічних умов покладів вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + Д317.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського