РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанюк Л. М. 
U-Pb геохронологія (LA-ICP-MS) геологічних процесів у гранулітах Середнього Побужжя. Ст. 1. Породна асоціація Кошаро-Олександрівського кар'єру / Л. М. Степанюк, Л. В. Шумлянський, В. О. Гаценко, І. М. Лісна, Т. І. Довбуш, С. А. Вайлд, А. Немчін, Б. Багінські, О. В. Білан // Мінерал. журн.. - 2020. - 42, № 3. - С. 50-68. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою методу LA-ICP-MS вивчено U-Pb та Lu-Hf ізотопні системи кристалів циркону з ендербіто-гнейсу, який є основною складовою частиною породної асоціації, розкритої Кошаро-Олександрівським кар'єром та амфіболіту (метаультрабазит), що утворює невизначеної форми тіло серед ендербіто-гнейсів. Класичним уран-свинцевим ізотопним методом за мультизерновими наважками монациту визначено вік чарнокіту, що у вигляді жильного тіла та апофіз січе ендербіто-гнейси. У ендербіто-гнейсі визначено щонайменше 3 популяції цирконів. До найдавнішої (палеоархейської) популяції належить відносно невелика група цирконів віком 3325 - 42 млн рр. Найпоширеніша (мезоархейська) популяція, розташовується на U-Pb діаграмі вздовж дискордії, яка має верхній перетин із конкордією в точці 2850 - 18 млн рр., і нижній - 2092 - 45 млн рр. Біля нижнього перетину цієї ізохрони розташовується палеопротерозойська популяція кристалів циркону, яка кристалізувалася близько 2100 млн рр. тому. Достовірні відомості щодо ізотопного складу гафнію в цирконах палеоархейської популяції відсутні. Циркони мезоархейської популяції виявляють значні варіації ізотопного складу гафнію - величина <$E epsilon>Hf у них варіює від 1,9 до 7,7, з одним аномально низьким значенням - 16,4. Циркони палеопротерозойського віку мають величини <$E epsilon>Hf від - 18,4 до - 7,7. В амфіболіті виділяються дві основні популяції циркону. Перша, мезоархейська, має вік 2840 - 31 млн рр. Ізотопний склад гафнію в цих кристалах (<$E epsilon>Hf - 7,7 до - 9,9) вказує на суміш у їхньому складі деплетованого мантійного матеріалу та давньої корової речовини. Друга популяція цирконів є малочисельною, має палеопротерозойський вік (2078 - 24 млн рр.), і також змішане мантійно-корове джерело (<$E epsilon>Hf - 5,2 до - 7,9). Вік жильного тіла чарнокіту за монацитом 2015,3 - 7,2 млн рр. За результатами мікрозондового аналізування, породоутворювальних мінералів породна асоціація сформувалася в умовах гранулітової фації, за температури 720 - 825 <^>oC і тиску 6,2 - 7,5 кбар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д43 + Д33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського