РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карбівська У. М. 
Вміст органічних речовин у кормі злакового травостою в умовах Прикарпаття / У. М. Карбівська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 19-25. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Сіножаті є джерелом високоякісних та дешевих кормів для тваринництва. Застосування добрив є одним з найефективніших заходів поліпшення сінокосів. Під їх впливом відбуваються спрямовані зміни умов зростання лучних рослин, що призводить до домінування цінних видів злакових трав. Мета дослідження - виявити основні фактори впливу органічних речовин у кормі злакового агрофітоценозу в умовах Прикарпаття. Наведено результати досліджень впливу удобрення на хімічний склад та якість корму фітомаси злакових травосумішок сінокісного використання. Встановлено, що на хімічний склад та якість корму рослинної маси впливають сезонні та річні зміни видового складу та удобрення. Найбільший вміст сирого протеїну, обмінної енергії, кормових одиниць та найбільша забезпеченість кормової одиниці перетравним протеїном досліджуваних травосумішок спостерігалось при внесенні азотних добрив у дозі N75 та N150. Встановлено, що внесення на злаковий травостій мінеральних добрив у дозі N150P 60K90 з рівномірним розподілом азоту надає змогу отримати корм із вмістом сирого протеїну 16 %, сирого білка - 13,3 %, сирого жиру - 3,7 %, сирої клітковини - 28,5 %, без азотистих екстрактивних речовин - 41,6 %. Під впливом азотних добрив дещо збільшувався вміст сирої золи кальцію та магнію. На варіанті з внесенням N150 також дещо змінювалась і поживність корму та енергоємність, вміст кормових одиниць збільшився від 72 - 73 до 74 - 75 % при зоотехнічній нормі 80 - 90 %, а обмінна енергія в 1 кг сухої маси підвищилась від 8,0 - 8,1 до 8,2 - 8,3 МДж/кг при зоотехнічній нормі 8 - 9 МДж/кг. Порівнюючи мінеральний склад корму злакового травостою із зоотехнічними нормами, виявилось, що загалом він відповідав цим нормам та придатний для годівлі великої рогатої худоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.181.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського