РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ушкаренко В. О. 
Урожайність шавлії мускатної та вихід ефірної олії залежно від досліджуваних агротехнічних факторів / В. О. Ушкаренко, Р. А. Вожегова, С. В. Коковіхін, А. В. Шепель, В. О. Чабан // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 57-64. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано стан вирощування шавлії мускатної в Україні, використання мускатної рослинної сировини гарантованої якості, а також принципи і правила належної практики виробництва лікарських засобів рослинного походження згідно з вимогами GMP (Good Manufacturing Practic, або належна виробнича практика), у яких висвітлено вимоги стандартизації до мускатної рослинної сировини та основні показники її якості. Застосування борони-культиватора БК-1,0 замість КПС-4 для проведення передпосівного обробітку урунту призводило до збільшення передпосівної вологості грунту в шарі 0 - 30 см в усіх досліджуваних варіантах. Строки сівби також впливали на продуктивність культури, максимальна урожайність суцвіть шавлії мускатної в перший, другий і третій роки використання була отримана при першому (перша декада грудня) строку посіву - 14,61 - 15,01 т/га на фоні живлення N60Р90. Визначено оптимальну дозу внесення мінеральних добрив під оранку. Проведено визначення оптимальних строків посіву шавлії мускатної, ширини її міжрядь та визначені доцільні строки використання плантації. Встановлено, що у разі підвищення температури повітря до 40 <$E symbol Р>C (період скошування з 13 до 16 години дня) вміст ефірної олії в суцвіттях був мінімальним серед всіх варіантів досліду і складав 0,05 % на природному фоні живлення і 0,25 % - на фоні живлення N60P90. Збір урожаю з 16 до 19 години, а також з 19 до 22 години підвищує вміст ефірної олії в суцвіттях шавлії мускатної порівняно з більш жаркими часами доби, але не достигає показників ранніх часів збирання, яке було проведене з 6 до 11 години. Максимальна продуктивність культури у варіантах різної глибини оранки на 20 - 22 та 28 - 30 см була отримана при першому (перша декада грудня) строку посіву - 50,58 та 53,80 кг/га за рік відповідно. Перенесення строку посіву культури на весну призводило до суттєвого зниження продуктивності шавлії мускатної. У разі посіву у другу декаду березня продуктивність шавлії мускатної падала, в середньому по варіантам різної глибини оранки, на 42,3 %, при посіві у третю декаду березня на 118,2 % порівняно з першим строком посіву. Мінімальна кількість умовно зібраної ефірної олії шавлії мускатної - 19,36 кг/га була отримана при посіві в останній весняний строк - першу декада квітня. Отже, кращим строком посіву шавлії мускатної, при якому був отриманий максимальний умовний збір ефірної олії культури - 50,58 - 53,80 кг/га за рік, виявився перший - підзимовий, який був проведений у першу декаду грудня місяця.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.38-4

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського