РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Помітун І. А. 
Оцінка типу будови тіла корів-первісток на сучасному етапі селекції у племінних господарствах різних регіонів України / І. А. Помітун, Н. Г. Адміна, Т. Л. Осипенко, І. Д. Філіпенко, О. Є. Адмін // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 134-142. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета статті - оцінити тип будови тіла корів-первісток на сучасному етапі селекції у племінних господарствах різних регіонів України. У процесі дослідження використано методику лінійної класифікації типу будови тіла корів-первісток, згідно з вимогами міжнародної шкали ICAR, матеріали племінного обліку, методи варіаційної статистики. Проведено порівняння типу будови тіла корів-первісток у різних регіонах України за впливу умов утримання. Отримала подальший розвиток електронна база даних екстер'єрних характеристик корів, на основі якої здійснено корегуючий підбір бугаїв-плідників до маточного поголів'я для якісного поліпшення значної кількості описових ознак екстер'єру у тварин молочних порід. Встановлено достовірний вплив чинника "господарство" на низку показників лінійної оцінки будови тіла корів, яке склало від мінімального значення для глибини вимені (<$E eta sup 2> = 8,7 %, p = 8,7 %, p << 0,05) до максимального - для росту тварин ((<$E eta sup 2> = 18,9 %, p << 0,001). За результатами досліджень піддослідні тварини, які були оцінені за 9- та 100-бальною системою класифікації, істотно відрізнялися за її показниками у всіх господарствах. Рівень вираженості екстер'єрного типу за результатами класифікації чотирьох комплексів екстер'єрних ознак найкращий у корів-первісток ДП ДГ "Гонтарівка", які вірогідно перевищують корів інших господарств (p << 0,05). Умови, створені господарством також впливали і на молочну продуктивність корів. Добовий надій первісток мав достовірні позитивні кореляції з більшістю лінійних ознак (p << 0,01). Максимальне значення коефіцієнта кореляції надою з ростом тварин (r = + 0,49) встановлено у ДП ДГ "Гонтарівка", а мінімальне - з поставою і кутом тазових кінцівок (r = + 0,11) у ДП ДГ "Гонтарівка" і ТОВ Агрофірма "Слобожанська". Використання методики лінійної класифікації в селекційних програмах та включення функціональних показників екстер'єру поряд з основними селекційними ознаками до комплексної оцінки корів сприятиме прискоренню формування бажаного екстер'єрного типу та підвищенню продуктивності корів української чорно- та червоно-рябої молочних порід для ферм з інтенсивною технологією виробництва молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-266

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського