РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумбар Я. Ю. 
Особливості ІТ-аутсорсингу / Я. Ю. Шумбар, Б. О. Прокопчук // Актуал. проблеми економіки. - 2019. - № 11. - С. 178-186. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку ІТ-аутсорсингу в Україні, його переваги та недоліки. Встановлено, що розвиток ІТ-аутсорсингу в Україні сприяє досягненню низки макроекономічних ефектів, які вже зараз позитивно впливають на її соціально-економічний розвиток. Дія цих ефектів у перспективі може призвести до структурних перетворень, які формуватимуть якісно нові тенденції розвитку вітчизняної економіки. Визначено основні тренди ринку інформаційних технологій, до яких віднесено зміну парадигми корпоративної інформаційної системи, пов'язане в першу чергу з активним поширенням моделі хмарних обчислень, зміну ситуації в частині маркетингових каналів: традиційні (виставки, семінари, галузева преса) працюють погано, а нові (і в їх числі в першу чергу соціальні медіа) ще тільки формуються, в зв'язку з чим компанії поки змушені використовувати старі канали; зміну моделі поведінки корпоративних клієнтів, а точніше - на ринок b2b фактично переноситься модель споживання приватного клієнта, тобто ринку b2c (business-to-customer), набагато більш жорсткого і конкурентного. Охарактеризовано методи виходу ІТ-компаній на регіональні ринки. Розглянуто основні типи організації діяльності аутсорсингових фірм у сфері ІТ-аутсорсингу. Визначено основні проблеми та перешкоди для розвитку ІТ-аутсорсингу та причини появи ІТ-аутсорсингу, що пояснюється не тільки відмінністю у вартості роботи програмістів у різних регіонах, і бажанням розмістити замовлення в регіоні з дешевою робочою силою. Зроблено висновки, що за сучасних умов підприємству доводиться шукати баланс, за якого одні функції вигідніше передавати на аутсорсинг, а інші переважніше залишити за власним ІТ-відділом. Відповідно до термінології Gartner, завданням підприємства є формування оптимального поєднання двох стратегій, перша з яких базується на побудові власних ІТ-систем, а друга - на придбанні сторонніх послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-210.3 + У9(4УКР)391-210.2 + У9(4УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського