РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іорга С. М. 
Власний оборотний капітал як інструмент досягнення фінансової рівноваги підприємства / С. М. Іорга // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2019. - № 9/10. - С. 22-37. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання фінансової стійкості вітчизняних підприємств за сучасних умов та доцільності використання величини власного оборотного капіталу (ВОК) як інструмент у її досягнення. Обгрунтовано необхідність застосування основних положень концепції фінансової рівноваги (ФР) підприємства в процесі функціонування вітчизняних підприємств, що доводить доцільність розгляду ВОК як інструмент досягнення ФР. У дослідженні використано основні положення функціонального аналізу балансу, у межах якого ФР підприємства базується на економічному функціонуванні останнього. Вивчення ФР засновано на порівнянні між функціональним ВОК і потребою в ньому. Акцентовано увагу на тому, що ВОК (чистий) є тією частиною оборотних активів підприємства, що фінансуються за рахунок власного капіталу. Проведено аналіз існуючих підходів щодо розрахунку величини ВОК. Визначено механізм розрахунку ВОК як різниці між оборотними активами та короткостроковими зобов'язаннями. За результатами дослідження визначено критерій виміру ФР підприємства. Зазначено, що критерієм досягнення підприємством збалансованості грошових коштів в короткостроковому періоді є рівняння функціональної ФР, що має наступний вигляд: чистий власний оборотний капітал = потреба в оборотному капіталі. Розкрито практичну значущість цього підходу, яка полягає в простоті розрахунку показників рівняння ФР і можливості здійснення управлінських впливів відповідно до отриманих результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського