РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749869<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Старенька О. М. 
Оцінка ризиків як компонент системи внутрішнього контролю підприємства / О. М. Старенька // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2019. - № 9/10. - С. 127-145. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Доведено, що сучасний стан розвитку підприємств в Україні характеризується високим рівнем невизначеності, залежністю від сукупності внутрішніх і зовнішніх факторів, а також посиленням впливу ризиків на ефективну їх діяльність. Зазначено, що дана обставина викликає необхідність розгляду нових підходів до організації системи управління ризиками та створення дієвої системи внутрішнього контролю підприємства, як засобу виявлення ризиків. Проаналізовано різні погляди науковців на сутність ризику, його вплив на діяльність підприємства та наголошено, що думки вчених генерувалися у різних підходах до його тлумачення та розвивалися у напрямі деталізації окремих видів ризиків. Сформульовано поняття "оцінка ризиків". Відзначено, що оцінка ризику формує підстави для визначення того, як ризики будуть управлятися. Обгрунтовано, що важливе значення має процес визначення ризиків у системі внутрішнього, зокрема оперативного контролю, як форми його організації, що здійснює вплив на ефективність господарських процесів, оцінки їх дії та побудови системи оперативного контролю так, щоб вона була здатна зменшити вплив ризиків на роботу підприємства в цілому. Уточнено сутність внутрішніх і зовнішніх ризиків. Аргументовано, що система оперативного контролю має бути зорієнтована на виявлення та оцінку внутрішніх ризиків і точки зору їх впливу та ймовірності виникнення. Для цього розроблено критерії оцінки ризиків за напрямами впливу на діяльність підприємства. Запропоновано оцінку ризиків за критеріями ймовірності їх виникнення та впливом на здатність суб'єктів оперативного контролю реалізовувати визначені операційні цілі, здійснювати їх відповідно до матриці оцінки ризиків. Доведено, що для підвищення достовірності облікової та звітної інформації необхідно вчасно прогнозувати ризики відображення господарських операцій, виявляти слабкі місця в процесі управління підприємством, діагностувати маніпуляції зі звітністю, що стане можливим тільки при створенні ефективної системи оперативного контролю, яка буде здатна виявляти різного роду ризики, забезпечувати успішний розвиток і стабільність підприємств за умову конкуренції. Це надасть можливість розробити та впровадити ефективну систему управління ризиками, що надасть змогу підприємству стабільно функціонувати на ринку, здобувати конкурентні переваги, незважаючи на значні впливи політичних, економічних і соціальних чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-99 + У052.9(4УКР)229

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського