РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749938<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мелешко М. А. 
Використання перетворення Хартлі в комп'ютерних системах цифрової обробки інформації / М. А. Мелешко, В. А. Ракицький // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 1. - С. 65-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Дискретне перетворення Хартлі (ДПХ) як різновид дискретних ортогональних тригонометричних перетворень є одним з можливих методів цифрової обробки інформації, в тому числі і в засобах компіютерних мереж. Пряме перетворення Хартлі визначає обчислення коефіцієнтів розкладу (аналіз), зворотне перетворення реалізується на етапі синтезу. Як і інші перетворення, ДПХ має більш ефективний спосіб розрахунку коефіцієнтів, наприклад, швидке перетворення Хартлі (ШПХ). Для визначення ефективності алгоритмів ШПХ їх зручно порівнювати з відомими алгоритмами швидкого перетворення Фур'є, основним недоліком якого є необхідність окремої обробки його дійсної та уявної частин. При потребі можна отримати дійсну і уявну частини Фур'є-перетворення, розрахувавши парну і непарну частини ДПХ. Алгоритм ШПХ потребує меншої кількості операцій в порівнянні з Фур'є, що дає заощадження затрат часу від 10 % до 20 %. Наведено посилання на першоджерела щодо ефективності ШПХ. Так, наприклад, обчислення на інтервалі, який має 32 відліків, заощаджується не менше 20 % затрат часу. При зростанні інтервалу економія зменшується. Показана структурна схема алгоритму практичного використання ДПХ. В блоках окремих операцій даються посилання на формули, відповідно яких проводяться розрахунки. З метою перевірки теоретичних досліджень, поданих в першоджерелах інших авторів, а також за результатами аналізу в даній статті, проведене моделювання швидкого перетворення Хартлі, а саме, процесу обробки тестового сигналу з об'ємом вибірки 128 відліків. Розглянуто варіанти скорочення об'єму інформації (стиснення) в 2, 4, 8 разів. Виходячи з вищесказаного, алгоритм ШПХ можна рекомендувати як ефективний засіб для цифрової обробки сигналів в комп'ютерних системах та мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-013.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського