РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алєксєєнко Д. Д. 
Довіра як базовий елемент інституціонального середовища виробництва локальних суспільних благ / Д. Д. Алєксєєнко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 4. - С. 8-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано роль довіри у підвищенні ефективності виробництва локальних суспільних благ з огляду на проблеми управління контрактним процесом і рівнем трансакційних витрат. Розкрито механізм імпліцитної контрактації між виробником (державою) і споживачем (громадянами) щодо виробництва певного обсягу суспільних товарів і послуг відповідної якості в обмін на неявну їх оплату через процедуру оподаткування. Ідентифіковано цей тип контракту як форму контракту відносин, яка, на відміну від стандартних угод, характеризується певними особливостями. Охарактеризовано специфіку контракту відносин у сфері виробництва суспільних благ і виокремлено його особливості, які полягають у: невизначеності, асиметричності інформації, обмеженості свободи вибору споживача, наявності часового розриву у можливості реалізації стратегічних переваг сторін. Показано, що такий контракт створює широкі можливості для реалізації перед- і постконтрактного опортунізму органами державної влади і призводить до зростання трансакційних витрат. Запропоновано вирішення проблем колективної взаємодії при виробництві суспільних благ через переведення виробництва якомога більшого обсягу суспільних благ на місцевий рівень і включення у ці відносини поряд із державою локальних спільнот, які характеризуються інституціональною близькістю своїх членів, заснованій на довірі. Розглянуто механізми формування довіри у локальних спільнотах через створення асоціацій, альянсів, уведення в дію проєктних відносин. На основі аналізу досвіду реалізації в Україні спільного проєкту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ) продемонстровано більш високу ефективність виробництва локальних суспільних благ у тих спільнотах, які мали високі показники довіри та зуміли самоорганізуватися для вирішення проблем місцевого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського