РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тютюнникова С. В. 
Інклюзивний інституційний режим - передумова інноваційного типу соціально-економічного розвитку / С. В. Тютюнникова, О. А. Фрідман // Бізнес Інформ. - 2020. - № 4. - С. 15-20. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано значущість інноваційного розвитку для країн світу, які відстають від розвинутих країн. Питання інклюзивного розвитку економіки активно обговорюються науковцями всього світу. Інноваційний тип соціально-економічного розвитку стає основою, яка визначає економічний стан країни та перспективи її розвитку у майбутньому. Інновації наразі - це важливий чинник економічного зростання. Використання потенціалу інновацій має забезпечувати розвиток економіки та суспільства. Стимулювання інноваційної активності є одним із основних пріоритетів розвитку держави. Особливу актуальність інноваційний розвиток має для України, яка зазнала найбільших втрат серед постсоціалістичних країн за час ринкових перетворень. Економіка країни характеризується незрілістю ринкових відносин, низькою економічною ефективністю, відставанням у техніко- технологічному розвитку, інвестиційною та структурною незавершеністю ринкової перебудови економіки, домінуванням екстрактивних інститутів. Виявлено основні чинники, що перешкоджають переходу України до інноваційної моделі розвитку. До основних причин відсутності швидкого розвитку інновацій в Україні можна віднести досить високий рівень соціальної напруги та низький рівень життя більшої частини населення, політичну нестабільність, існування бар'єрів у політичній та правовій площинах. Наголошено, що перехід країни на інноваційний тип розвитку знаходиться на шляху інклюзивної інституційної трансформації, що дозволить сформувати вільний доступ до ресурсів країни та найбільш ефективний засіб їх використання. Необхідність переходу української економіки на шлях зростання потребує значних змін, створення сприятливих умов для цивілізованого просування нових ідей на ринок. Серед усіх господарських ресурсів найголовнішими стають креативні людські ресурси. Основним джерелом інновацій є людина.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського