РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Титаренко Н. В. 
Удосконалення процесів мікроклонального розмноження ожини звичайної Rubus caesius L. сорту Торнфрі / Н. В. Титаренко, Н. І. Теслюк // Мікробіологія і біотехнологія. - 2020. - № 2. - С. 72-84. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалення первинних етапів мікроклонального розмноження Ожини звичайної Rubus caesius L. сорту Торнфрі, а саме введення у культуру in vitro для подальшого ефективного культивування. Використано методи введення ініціальних експлантів ожини в культуру in vitro і методи мікроклонального розмноження. Випробувано дві схеми стерилізації рослинного матеріалу Ожини звичайної з використанням препаратів фунгіцидної дії "Хінозол" та "Хорус" для виявлення найоптимальнішого саме для даного виду рослин. Вивчено вплив концентрації агару у середовищі на процеси приживлюваності, проліферації бруньок та індукцію множинних пагонів Ожини звичайної і вперше використовували напіврідке середовище. Середовище готували напіврідким (4 г/л агару) та твердим (8 г/л агару). Визначено оптимальну схему стерилізації рослинного матеріалу для введення Ожини звичайної в культуру in vitro та підібрано найбільш ефективний фунгіцидний препарат - "Хорус". Встановлено, що використання напіврідкого живильного середовища Мурасіге та Скуга для первинних етапів мікроклонального розмноження ожини в культурі in vitro надало можливість: підвищити приживлюваність експлантів порівняно з твердим середовищем на 30 %; прискорити проліферацію пазушних бруньок на 1 - 2 дні; підвищити інтенсивність утворення додаткових пагонів ожини in vitro в 6 - 7 разів. Висновок: на первинних етапах мікроклонального розмноження Ожини звичайної Rubus caesius L. сорту Торнфрі доцільно використання напіврідкого живильного середовища для покращення приживлюваності експлантів, більш швидкої проліферації бруньок та утворення нових множинних пагонів у культурі in vitro.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського