РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750241<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Митрофанов О. 
Вплив способів обробітку грунту та деструкторів на розкладання пожнивних решток і продуктивність соняшника / О. Митрофанов, В. Малярчук, Є. Федорчук // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 26. - С. 246-256. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлено результати досліджень процесів розкладання соломи пшениці озимої під дією деструкторів, які загортаються в грунту знаряддями з різною конструкцією робочих органів в зерно-паропросапній сівозміні дослідного поля Південно-Української філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого та формування агрофізичних властивостей, біологічної активності, водного і поживного режиму темно-каштанового грунту та урожайності насіння соняшника. Мета досліджень - формування систем технічного і технологічного забезпечення господарств, які використовують на добриво солому пшениці озимої, що сприяє зниженню техногенного навантаження, підвищенню продуктивності галузі рослинництва та збереженню родючості грунтів у сівозмінах на неполивних землях Півдня України. Методи дослідження - польовий дослід, який супроводжувався лабораторно-польовими дослідженнями фізичних властивостей, біологічної активності та поживного режиму грунту. Для систематизації та узагальнення отриманих результатів застосовувалися математико-статистичні методи. У сівозміні досліджено п'ять способів основного обробітку грунту з різною глибиною розпушування на фоні обробки соломи деструкторами. Встановлено, що найбільша кількість амоніфікувальних організмів, на початку вегетації соняшника, формувалась за оранки на глибину (30 - 32) см і складала 16,72 млн. шт./г, тоді як за чизельного розпушування на глибину (40 - 42) см їх нараховувалось 15,26 млн. шт./г грунту. Кількість олігонітрофілів, целюлозо-руйнівних та азотобактерій зросла у варіанті 2 порівняно з контролем (варіант 1), відповідно на 19,3; 13,0 та 33,3 %, а у варіанті 3 на 29,3; 18,2 та 46,6 %. Висновок: для вирощування соняшника в посушливих умовах південної частини Степової зони України доцільно використовувати на добриво післяжнивні рештки пшениці озимої, обробляти їх деструктором "Оракул" в комплексі з аміачною селітрою та загортати в грунт, застосовуючи глибоку оранку, що створює сприятливі умови для їх розкладання, формування поживного і водного режиму та урожайності насіння на рівні (1,68 - 2,58) т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського