РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кошовий В. В. 
Штучна акустична модифікація навколоземного середовища / В. В. Кошовий, О. Л. Івантишин, Р. Т. Ногач, Л. Ф. Чорногор, З. Т. Назарчук, М. О. Мельник, Б. І. Каліта, Б. С. Харченко, І. М. Романишин, А. Б. Лозинський, Б. П. Русин, Л. М. Каратаєва, З. І. Любінецький // Косм. наука і технологія. - 2020. - 26, № 2. - С. 19-58. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Досліджено деякі можливості реалізації штучної акустичної модифікації навколоземного середовища від поверхні Землі до іоносферних висот у разі використання наземного керованого акустичного випромінювача інфразвукового діапазону. Проаналізовано результати попередніх досліджень, а також розглянуто характерні параметри інфразвуку, генерованого природними явищами і рукотворними процесами та особливості його впливу на стан навколоземного середовища. Обгрунтовано основні умови реалізації штучної акустичної модифікації іоносфери. Наведено й обговорено результати першого етапу верифікації запропонованої методології. Для її верифікації використано: радіоастрономічний метод дистанційного зондування іоносфери, радіовипромінювання космічних радіоджерел як зондувальне, наземний комплекс акустико-електромагнітного зондування іоносфери у складі радіотелескопа УРАН-3 і наземного керованого акустичного випромінювача параметричного типу. Перший етап верифікації здійснювався на частотах, близьких до верхньої межі інфразвукового діапазону (~30 Гц). Попередній аналіз одержаних результатів підтвердив, що вже у випадку наземної генерації інфразвуку з частотою <$Esymbol Ж~symbol Ы~30> Гц у навколоземному просторі можуть скластися умови, що надають змогу реалізувати керовану акустичну модифікацію іоносфери і виявляти слабкі акустико-іоносферні збурення. Останні можуть формуватися в іоносфері за певних станів плазми, а також за станів середовища приземної і верхньої атмосфери, які, в свою чергу, визначають погодні умови у приземному шарі і впливають на параметри генерації і поширення атмосферних акустичних хвиль. Наступний етап роботи передбачає дослідження можливостей реалізації штучної акустичної модифікації іоносфери з використанням наземного керованого акустичного випромінювача в частотному діапазоні 2 - 10 Гц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.374.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського