РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurin M. O. 
Determination of the boundaries of plastic zone of metal deformation during the cutting = Визначення меж пластичної зони деформування металу при різанні / M. O. Kurin // Progress in Physics of Metals. - 2020. - 21, № 2. - С. 249-273. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз проблеми визначення меж пружньо-пластичної зони за різних методів оброблення деталів різанням. Розглянуто різні методики визначення сил різання за механічного оброблення зі зніманням стружки, а також підходи до визначення напружено-деформованого стану матеріалу. Розглянуто структуру комплексних теоретико-експериментальних досліджень енергосилових параметрів процесів механічного обробляння. Для теоретичного дослідження енергосилових параметрів процесів запропоновано метод розрахунку пластичного деформування металів, заснований на замкнутій системі рівнянь механіки суцільних середовищ. Одержано вирази, за допомогою яких можна відтворювати просторову картину розподілу деформацій у металі за діамантового вигладжування та шліфування, що надає змогу наочно уявити механізм деформування та спростити аналіз деформованого стану матеріалу. Встановлено функціональний зв'язок між потужністю деформування та параметрами режиму оброблення деталей за діамантового вигладжування та шліфування. Запропоновано метод експрес-розрахунку сил різання з використанням відомих інженерних методик. Проаналізовано експериментальні та розрахункові дані щодо визначення розмірів пластично-деформованої зони важкооброблюваних матеріалів. Детально розглянуто механізм гальмування дислокацій і перетворення енергії під час деформації, в результаті чого розроблено дислокаційно-кінетичний підхід, в основі якого лежить поняття про дислокацію як про квазичастинку, що представляє собою квант деформування. З використанням дислокаційно-кінетичного підходу розроблено математичну модель, яка уможливлює виконання розрахунку величини зони випереджувального зміцнення, що підтверджено порівнянням із експериментальними даними. Доопрацьовано модель Старкова, пояснено фізичний зміст коефіцієнта у формулах для розрахунку меж зон зміцнення. Введено новий критерій подібності, що зв'язує дисипацію енергії пластичної деформації та швидкість перебудови температурного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського