РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Омельченко В. В. 
Геологічна будова Інгулецько-Криворізько-Крупецької шовної зони в межах північного борту Дніпровсько-Донецької западини / В. В. Омельченко, П. Г. Пігулевський // Геофиз. журн.. - 2020. - 42, № 4. - С. 108-119. - Бібліогр.: 117 назв. - укp.

Розглянуто основні аспекти тектоніки північної частини Інгулецько-Криворізько-Крупецької шовної зони (ІККШЗ) Сарматського щита в межах північного борту Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) за результатами узагальнення і переінтерпретації геолого-геофізичних даних. У межах північного борту ДДЗ ІККШЗ представлена Крупецькою шовною зоною (КШЗ), яка простягається в субмеридіональному напрямку на відстань 162,5 км від північного крайового розлому Дніпровського грабену до державного кордону з Російською Федерацією. Вона розподіляє Севський і Бєлгородсько-Сумський мегаблоки Воронезького кристалічного масиву і охарактеризується чітко вираженим західним падінням. У межах КШЗ виділено і охарактеризовано три великі блоки - Північний, Центральний і Південний, межі між якими проходять по субширотних (поперечних) розломах із зсувною складовою. Блоки відрізняються один від одного як просторовими параметрами, так і внутрішньою тектонікою. Північний блок представлений Крупецькою грабен-синклінальною структурою і складається з двох ізоклінальних синклінальних складок, розділених вузькою антикліналлю й ускладнених складчастістю вищих порядків та інтенсивною розривною тектонікою. В межах Центрального блока ширина КШЗ звужується до 8 - 12 км і передбачається, що в його межах вона представлена східною підзоною Південного блока, де ширина зони збільшується до 34 - 45 км. У цьому блоці виділяються західна і східна підзони, які різняться за складом порід. У тектонічному відношенні в ньому виділено чотири синкліналі, розподілені антиформами і розривними порушеннями. Одержані результати можуть бути використані під час кореляції геоструктур Українського щита і Воронезького кристалічного масиву через територію ДДЗ під час палеореконструкції тектонічної будови Сарматського щита до утворення Дніпровського грабену, у разі прогнозування перспектив різних корисних копалин, насамперед багатих залізних руд, кольорових і благородних металів у докембрийскому комплексі порід на північному борту ДДЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського