РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гіржон В. В. 
Лазерне азотування титанових стопів / В. В. Гіржон, В. В. Ємельянченко, О. В. Кущ, І. О. Биков // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 4. - С. 553-563. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З використання методів рентгенівського та металографічного аналізів досліджено структурний і фазовий стани поверхневих шарів технічно чистого титану ВТ1-0 та промислового титанового стопу ВТ6 після лазерної обробки в різних газоподібних середовищах в режимах оплавлення. Встановлено, що лазерне оплавлення технічно чистого титану ВТ1-0 в усіх випадках призводить до структурних змін у поверхневих шарах оброблених зразків, внаслідок чого мікротвердість оплавлених поверхонь зростає в 1,3 - 1,4 разу (в атмосфері аргону), в 3,0 - 3,1 разу (в атмосфері повітря) та в 4,4 - 4,5 разу (в атмосфері азоту). В результаті лазерного оплавлення леіованого титанового стопу ВТ6 в атмосфері аргону спостерігається зниження значень мікротвердості внаслідок утворення мартенситної фази, не зважаючи на вплив альтернативного фактору, а саме, підвищення ступеня дисперсності структури. Під час лазерного оплавлення титанового стопу ВТ6 в атмосферах повітря та азоту спостерігалося утворення високоміцного кубічного нітриду титану типу TiN, формування пересиченого твердого розчину втілення азоту та оксигену в <$Ealpha - roman Ti>, підвищення ступеня дисперсності структури. Всі перераховані вище фактори приводять до збільшення значень мікротвердості в 1,3 - 1,4 разу та 1,4 - 1,5 разу за лазерного оплавлення в атмосфері повітря та азоту відповідно. Тому спосіб лазерної обробки поверхонь, представлений у даній роботі, є ефективним методом обробки поверхні титанових стопів, оскільки якісно впливає на структуру, що в свою чергу призводить до поліпшення механічних характеристик поверхневих шарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К651.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського