РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750355<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bielikova N. 
The influence of physical condition level on the adaptive capacity of the organism and stress resistance of students of the faculty of physical education = Вплив рівня фізичного стану на адаптаційні можливості організму та стресостійкість студентів факультету фізичної культури / N. Bielikova, S. Indyka, A. Tsos, L. Sushchenko, V. Halan-Vlashchuk, O. Kotorovych // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2020. - № 3. - С. 32-40. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Адаптація до системи вищої школи є найбільш проблемним видом адаптації. Регулярні фізичні навантаження викликають психологічне розслаблення та допомагають витримувати емоційні перевантаження. Фізичний стан суттєво впливає на низку показників життєдіяльності студентів. Визначення рівня фізичного стану студентів-фізкультурників є першим кроком в обгрунтуванні процесу його вдосконалення, а направленість змін його рівня визначає ефективність навчального процесу на факультеті фізичної культури. Мета роботи - виявити та проаналізувати вплив рівня фізичного стану на адаптаційні можливості серцево-судинної системи, психоемоційний стан і рівень стресостійкості студентів-фізкультурників. Дослідження проведено на базі СНУ імені Лесі Українки серед студентів 1 - 4 курсів спеціальності "Середня освіта. Фізична культура" (135 осіб, серед них - 90 юнаків і 45 дівчат) у міжсесійний період. Констатувальний етап експерименту проходив упродовж березня - квітня 2018/2019 н.р. і включав вивчення психофункціонального та емоційного статусу досліджуваної вибірки. Встановлено, що в юнаків домінують вищий від середнього та середній рівні фізичного стану; у дівчат - високий. Відзначено групу студентів із вегетативною рівновагою; у кожного третього студента зафіксовано виражену ваготонію як результат економізації роботи організму людини в спокої. Задовільний рівень адаптаційного потенціалу виявлено в 60 % юнаків і 88,9 % дівчат, що потрібно розцінювати як прояв довготривалої адаптаційної реакції на фізичні навантаження. Встановлено середній і високий рівні параметрів "самопочуття" та "настрій"; за шкалою "активність" - незадовільний у більшості дівчат і юнаків. Серед юнаків зі зниженим рівнем стресостійкості виявлено 62,2 % осіб, із середнім - 36,7 % студентів; серед дівчат - відповідно, 57,8 і 40,0 %. Такий стан свідчить про наявність стресових ситуацій у житті цих студентів та їх низьку опірність до них. Найбільш сильний зворотний вплив відзначено між рівнем фізичного стану та частотою серцевих скорочень та адаптаційним потенціалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Ч510.912.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського