РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Horbacz A. 
Zalecenia aktywnosci fizycznej dla pacjentowz osteoporoza = Рекомендації фізичної активності для хворих на остеопороз / A. Horbacz, Halina Romualda Zieba, A. Bukova, K. Tovt // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2020. - № 3. - С. 58-66. - Бібліогр.: 18 назв. - пол.

Остеопороз є найпоширенішим метаболічним захворюванням кісток, що вражає значну частину населення. Кількість випадків захворювання зростає у зв'язку зі збільшенням тривалості життя. Профілактика остеопорозу - це здоровий спосіб життя, правильні харчові звички, збалансоване споживання мінералів і, передусім, фізична активність, що може значно полегшити негативні наслідки захворювання. Мета дослідження - аналіз стану знань хворих на остеопороз у галузі джерел інформації та рекомендацій щодо необхідності фізичних навантажень у боротьбі з захворюванням. Дослідження включало групу (n = 96) пацієнтів з остеопорозом, 78 жінок і 18 чоловіків; середній вік - +- 65 років. Дослідження проведено в залах очікування спеціалізованих лікарень на сході Словаччини. На участь у дослідженні отримано згоду лікарів і пацієнтів. Як інструмент дослідження використано нестандартний опитувальник, розроблений із метою наданого дослідження. На основі зібраних результатів проведено аналіз зібраної інформації про стан здоров'я та рівень фізичної активності, а також про форми проведення вільного часу пацієнтами та знань про важливість регулярних фізичних навантажень щодо захворювання. Аналіз зібраної інформації надав змогу розробити рекомендації щодо потреб у фізичній активності для хворих на остеопороз. На підставі аналізу результатів тесту встановлено, що 73 % досліджуваних пацієнтів мали інформацію про стан свого здоров'я та більшість із них отримували цю інформацію від лікуючого лікаря. 45 % респондентів отримали інформацію про необхідність фізичних навантажень для профілактики та лікування остеопорозу від лікаря, а 22 % - від медсестер. Однак близько 21% людей, які брали участь у дослідженні, не виявляли зацікавленості в отриманих показаннях лікаря та медичного персоналу щодо необхідності збільшення фізичної активності. У вільний час 76 % опитаних пацієнтів підтвердили, що вони виконують щоденні домашні справи, пов'язані з фізичними навантаженнями, 57 % займаються садівництвом. Іншими видами дозвілля були покупки, що становить 45 %, а 36 % проводять час за читанням. З іншого боку, 34 % пацієнтів дивляться телевізор і займаються роботою чи розвагами, проводячи час за комп'ютером, і лише 10 % респондентів підтвердили участь у фізичному відпочинку, причому більшість віддають перевагу пішим прогулянкам. Аналіз результатів дослідження свідчить, що більшість пацієнтів отримують інформацію про необхідність займатися фізичною активністю від свого лікаря, медперсоналу або засобів масової інформації. Під час дослідження встановлено, що пацієнти добре знають про необхідність фізичної активності та самі шукають інформацію, використовуючи різні джерела. Потрібно зазначити, що в групі респондентів невелика кількість осіб у вільний час здійснює цілеспрямовані фізичні навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Р418.11-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського