РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baksa V. P. 
Analogs of Fricke's theorems for analytic vector-valued functions in the unit ball having bounded L-index in joint variables = Аналоги теорем Фріке для аналітичних у кулі векторнозначних функцій обмеженого L-індексу за сукупністю змінних / V. P. Baksa, A. I. Bandura, O. B. Skaskiv // Пр. Ін-ту приклад. математики і механіки НАН України. - 2019. - 33, № . - С. 16-26. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Одержано необхідні та достатні умови обмеженості L-індексу за сукупністю змінних для векторнозначних функцій, аналітичних в одиничній кулі, де <$Eroman bold L ~=~(l sub 1 ,~l sub 2 )> - додатна неперервна векторнозначна функція, що визначена у внутрішності одиничній кулі з двовимірного комплексного простору і кожна компонента задовольняє деяку умову в цій кулі. Точніше, за підходу до межі одиничної кулі кожна компонента зростає швидше, ніж 1/(1 - |z|), де |z| - евклідова норма у двовимірному комплексному просторі. Доведено аналоги теорем Фріке для цього класу функцій, які надають оцінку максимуму норми на кістяку бікруга. Перша теорема стосується достатніх умов. Згідно з цими умовами для обмеженості L-індексу за сукупністю змінних досить вимагати існування деяких радіусів, для яких максимум норми аналітичної векторнозначної функції на кістяку бікруга з більшим радіусом не перевищує максимуму норми векторнозначної функції на кістяку бікруга з меншим радіусом помноженого на деяку сталу, залежну лише від радіусів. Доведення першої теореми подібне до доведення відповідного твердження для аналітичних в одиничній кулі функцій та використовує властивості максимального члена, центрального індексу та коефіцієнтів степеневого розвинення в околі довільної точки з внутрішності двовимірної одиничної кулі. У другій теоремі стверджується, що з обмеженості L-індексу за сукупністю змінних для векторнозначної аналітичної у двовимірній одиничній кулі функції випливає справедливість згаданої оцінки для всіх радіусів. Доведення другої теореми базується на інтегральній формулі Коші та пов'язаній з нею нерівності Коші. Основою для такого доведення слугує критерій обмеженості L-індексу за сукупністю змінних для векторнозначних функцій, аналітичних в одиничній кулі, якого раніше було одержано одним із співавторів. Цей критерій описує локальне поводження максимумів норм частинних похідних на кістяках бікруга. З одержаних нарізно достатніх умов та необхідних умов обмеженості L-індексу за сукупністю змінних для векторнозначних аналітичних в одиничній кулі функцій легко одержується критерій обмеженості L-індексу за сукупністю змінних, який полягає у можливості оцінки максимуму норми векторнозначної функції на кістяку бікруга з більшим радіусом через максимум норми векторнозначної функції на кістяку бікруга з меншим радіусом, помножений на деяку сталу, залежну лише від радіусів і незалежну від центрів бікруга.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського