РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Канарська І. С. 
Алгоритми, що реалізують теоретико-множинні операції на таблицях та мультитаблицях / І. С. Канарська // Пр. Ін-ту приклад. математики і механіки НАН України. - 2019. - 33, № . - С. 100-111. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено алгоритми, що реалізують операції перетину, об'єднання та різниці у таблицях та мультитаблицях. Тематика роботи є актуальною, оскільки незважаючи на важливість і вживаність теоретико-множинних операцій у реляційних базах даних, внаслідок певних причин, увагу дослідників було зосереджено на оптимізації інших табличних операцій, у першу чергу - з'єднання. При цьому оптимальне виконання теоретико-множинних операцій призведе до більш швидкого виконання запиту, що містить хоча б одну таку операцію, та суттєво зменшить час обробки інформації у сучасних базах даних. Розглянуто базові, найбільш природні алгоритми, що реалізують теоретико-множинні операції на таблицях та мультитаблицях, та досліджувалися модифікації базових алгоритмів, які могли б зменшити кількість обчислень. Як критерій оцінювання швидкодії алгоритмів розглядалася їх складність у середньому для найбільш загального випадку, за яким домен кожного атрибуту схеми таблиць є фіксованим і зазделегідь відомим, а розподіл значень за кожним атрибутом в кожній таблиці є рівномірним. Для кожного з шести випадків (три операції на таблицях та три операції на мультитаблицях) знайдено найбільш швидкі за цим критерієм алгоритми. Для усіх розглянутих 6 алгоритмів на таблицях (базові та найшвидші модифікації базових) знайдено точну складність у середньому, причому формули, що визначають складність запропонованих алгоритмів, не містять O-асимптотики. Для експериментального підтвердження теоретичних результатів розроблено програмну систему, яка обчислює фактичну кількість виконаних обчислювальних дій для кожного розглянутих у роботі алгоритму. Проведені експерименти підтвердили теоретичні оцінки, знайдені для таблиць, та визначили найбільш швидкі алгоритми для мультитаблиць. Результати роботи можуть використовуватись як у теорії реляційних баз даних, так і на практиці для оптимізації запитів і зменшення часу обробки інформації в системах управління базами даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В127.4 + З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського