РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750448<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павленко А. П. 
Біоіндикація забруднення лісових екосистем 137Cs за використання тест-об'єктів / А. П. Павленко, О. О. Орлов, В. П. Ландін, Г. М. Чоботько, О. Г. Тищенко, О. Г. Мусич, В. Л. Соломко, В. П. Фещенко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 19-27. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто питання біоіндикації радіаційних забруднень та радіоекологічного моніторингу лісових екосистем у різних природно-кліматичних зонах. З часів глобальних випадінь радіонуклідів наприкінці 1950-х - початку 1970-х рр. встановлено, що підвищені концентрації техногенних радіонуклідів "бомбового" походження, у разі їх аерального надходження до лісових екосистем, на початковому періоді спостерігаються у кронах дерев, переважно, хвої і листі, а згодом - у лісовій підстилці. Встановлено, що інформацію стосовно сучасних рівнів радіоактивного забруднення компонентів лісових екосистем можна одержати на основі двох підходів: аналізу результатів екстенсивного радіоекологічного моніторингу відповідних видів продукції лісового господарства, з відбором та аналізом значної кількості зразків; біоіндикаційного - аналізу радіоактивного забруднення (питомої активності <$Enothing sup 137 roman Cs>) у тест-об'єктах з використанням деяких видів судинних рослин. Зауважено, що тест-об'єктами, які використовуються для біоіндикації радіоактивного забруднення лісових екосистем, зазвичай, є вищі рослини (мохоподібні та судинні рослини), лишайники та гриби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П328.1 + П327.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського