РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мостов'як І. І. 
Особливості формування фітопатогенного фону мікроміцетів - збудників хвороб в агроценозах зернових злакових культур Правобережного Лісостепу України / І. І. Мостов'як, О. С. Дем'янюк, В. В. Бородай // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 28-38. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано особливості формування фітопатогенного фону мікроміцетів - збудників хвороб зернових злакових культур Правобережного Лісостепу України за 2004 - 2019 рр. Провідне місце у фітопатогенному комплексі займають мікроміцети, серед яких домінують збудники різновидів кореневої гнилі і борошнистої роси. Площа посівів, уражених цими хворобами, становить 32,5 - 75,0 %, а у деякі роки досягає 100 %, поширення хвороб - 4,2 - 19,8, їх розвиток - 1,6 - 14,0 %. В агроценозах пшениці озимої переважають септоріоз листя і піренофороз; пшениці ярої - темно-бура плямистість; ячменю ярого - різновиди плямистості та ринхоспоріоз. Серед хвороб колосу домінують оливкова пліснява та фузаріоз. За досліджуваний період зафіксовано значний розвиток піренофорозу пшениці озимої - 5,1 - 16,8 % (max 35 %), поширення бурої листкової іржі на пшениці ярій - 4,6 - 24,4 (max 45) та різновидів плямистості ячменю ярого - до 50 % (max 100 %). Перевищення порогу шкодочинності кореневих гнилей у 2,8 - 4,0 разу, борошнистої роси пшениці - у 6,3 - 8,2 та різновидів плямистості ячменю - в 2,5 разу призводить до надмірного застосування фунгіцидів і зумовлює посилення екологічних ризиків у агроценозах, а також до хімічного і біологічного забруднення агроекосистем, що суттєво впливає на якість і безпечність продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.120.7 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського