РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750461<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фурдичко О. І. 
Лісогосподарське виробництво в Україні, його становлення і реформування на шляху до ринкової економіки / О. І. Фурдичко, В. Н. Бондар // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 122-132. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено інформативні джерела з лісогосподарського виробництва в Україні в аспекті переходу економіки на ринкові засади. Предмет дослідження - використання земельних ресурсів для вирощування лісу, супутніх лісівництву продуктів, послуг. Доведено, що у процесі господарювання за принципом "державне управління лісами" облікова і статистична звітність формувались, переважно, стосовно "державного лісового фонду", тобто продукції лісівництва, замість землі. Відтак і назва ЦОВВ - Державне агентство лісових ресурсів України; і визначення терміна "лісогосподарське виробництво". Найбільших змін у лісогосподарському виробництві XX ст. економіка підприємств і регіонів зазнала після прийняття Основ лісового законодавства Союзу PCP і Союзних республік. Тобто після визначення та внесення терміна "єдиний державний лісовий фонд" та терміна "землі державного лісового фонду" було втрачено механізми обліку та звітності ефективності використання земельних ресурсів за фінансовими показниками, зрештою - державної щодо них звітності та контролю. Висвітлено проблеми щодо оцінки стану земель за таксаційними категоріями їх обліку у порівнянні зі структурою Стандартної статистичної класифікації ЄЕК/ФАО. Запропоновано перейти на поділ земель лісових за екологічними компонентами лісових екосистем. Загалом, доведено помилковість наказу Держкомзему України від 23 липня 2010 р. № 548 "Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель", зареєстрованого Мін'юстом України, зокрема в категорії "землі лісові та інші лісисті", з віднесенням її до секції "Н", розділу 9, що суперечить Лісовому кодексу України та ССКЗ ЄЕК/ФАО. Сфера застосування результатів дослідження: органи менеджменту Держземагенства, Держлісагенство, Міністерство юстиції України, наукові установи агросфери, охорони природи і екологічної безпеки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3(4УКР) + У9(4УКР)341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського