РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750466<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сус Н. П. 
Розподіл карлавірусного навантаження в рослинах хмелю (Humulus lupulus L.) / Н. П. Сус, О. А. Бойко, Л. В. Проценко, О. А. Демченко, Н. О. Тимошок, А. В. Білецький, А. Л. Бойко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Знання особливостей розподілу вірусного навантаження у рослині є важливим як для вірусологічних досліджень загалом, так і для формування безвірусного посадкового матеріалу зокрема. Поряд із тим не менш важливим є розроблення заходів профілактики поширення вірусних хвороб. Розглянуто особливості розподілу карлавірусного навантаження в рослинах хмелю (Humulus lupulus L.), визначено ефективні заходи зі стимулювання росту і розвитку та профілактики поширення вірусів хмелю. Наведено результати дослідження розподілу карлавірусного навантаження в рослинах хмелю, а також дієвості застосування кліностатування, біокомпозиції Біоекофунге-1 та наночастинок діоксиду церію у вирощуванні хмелю. Встановлено, що у вегетаційний період рослин хмелю найбільше скупчення вірусів спостерігається в листкових пластинках і молодих пагонах у верхній частині стебла (на відстані 150 - 200 см від кореневої шийки), тоді як у зимовий період - у бруньках підземних етіолованих пагонів. Виявлено, що ефективним заходом зі стимулювання росту і розвитку рослин хмелю, а також профілактики поширення карлавірусів хмелю є комбіноване застосування Біоекофунге-1 та наночастинок діоксиду церію - приріст кореневої системи у цьому разі становив 32 %. З'ясовано, що кліностатування сприяє оздоровленню, а також стимулює ріст і розвиток рослин хмелю. Водночас слід зауважити, що у проведеному дослідженні було ідентифіковано лише родові положення карлавірусів та іларвірусів хмелю, а також встановлено, що ці віруси формували змішані інфекції, тому є необхідним продовжити дослідження в умовах моноінфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + П491.590.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського