РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750469<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко М. А. 
Кислотні властивості сірих лісових грунтів залежно від систем удобрення / М. А. Ткаченко, А. І. Павліченко, І. М. Кондратюк, О. В. Дмитренко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 62-68. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Викладено результати досліджень у системі полігонного моніторингу в довготривалому польовому досліді лабораторії агрогрунтознавства та грунтової мікробіології ННЦ "Інститут землеробства НААН", що був закладений у 1992 р. на території дослідного господарства ДП ДГ "Чабани", розташованого у Києво-Святошинському p-ні Київської обл. Простежено зміни різних форм кислотності (актуальної - pH водний, обмінної - pH сольовий, гідролітичної - Hr та обмінного Al<^>3+) сірих лісових грунтів за різних систем удобрення та хімічних меліорантів. Аналіз умісту актуальної, обмінної та гідролітичної кислотностей, а також рухомих форм алюмінію в грунтах лісового походження свідчить, що вказані величини є динамічними і поряд з грунтово-кліматичними умовами значною мірою визначаються локальними аерогенними чинниками - застосуванням різних систем удобрення польових культур у сівозміні та вапнуванням. Встановлено, що під дією природних чинників та на фоні мінеральних добрив обмінна кислотність грунту підвищувалась від 0,13 до 0,15, гідролітична кислотність - від 3,29 до 3,65 мг-екв/100 г грунту відповідно. Найвищі показники рухомого алюмінію у гумусово-елювіальному горизонті зафіксовано в цілинному грунті та у варіанті із застосуванням мінеральної системи, де частка алюмінію становить 71,4 %. Доведено, що органічна система із застосуванням сидератів і побічної рослинної продукції покращує буферні властивості грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.17 + П034.14-23 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського