РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750491<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк Б. В. 
Дослідження водного витягу з ксенодерми як активного фармацевтичного інгредієнта лікарських засобів / Б. В. Павлюк, Ю. Я. Мельник, Т. А. Грошовий, М. Б. Чубка, В. Й. Скорохода // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 5. - С. 42-50. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На сьогодні одними з найпоширеніших видів травм у побуті та на виробництві в усьому світі є опіки. Тому питання лікування опіків залишається актуальним для медицини загалом та фармації зокрема. В Україні застосовують метод лікування опіків із використанням ксенодермоімплантатів із шкіри свині, а тому подрібнений субстрат кріоліофілізованої шкіри свині (ксенодерма) є перспективним активним фармацевтичним інгредієнтом у технології лікарських засобів різних форм випуску з широким спектром фармакологічної активності. Мета дослідження - вивчення структурно-механічних властивостей водного витягу з подрібненого субстрату ксенодерми, який одержаний за відповідною технологією, та визначення його амінокислотного складу за допомогою фізико-хімічного методу аналізу, а саме з використанням методу високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ). Для визначення густини та в'язкості водного витягу з ксенодерми використовували скляний пікнометр і віскозиметр із падаючою кулькою Гепплера ВН 2 MLW. Густину та в'язкість водного витягу вивчали за різних температур. Досліджено залежність густини та в'язкості водного витягу від температури та встановлено, що з підвищенням температури динамічна в'язкість зменшується, а густина змінюється незначно. Хроматографічне визначення амінокислот здійснювали на рідинному хроматографі Agilent 1200 (США) із флуоресцентним детектором G1315A (США) та автосамплером 1313A. За допомогою методу ВЕРХ ідентифіковано 16 амінокислот (6 - замінних, 2 - умовно замінних, 8 - незамінних). Ідентифіковані амінокислоти знаходяться практично у зв'язаному стані (1,5 %), при цьому в найбільшій кількості перебувають глутамінова кислота (0,23 %), гліцин (0,19 %), аспарагінова кислота (0,18 %), пролін (0,17 %) та аргінін (0,17 %). У незв'язаному вигляді найбільшим є вміст глутамінової кислоти (0,09 %) та гліцину (0,06 %). Визначено, що у вільному стані вміст амінокислот коливається в межах від 0,08 до 0,95 мг/г залежно від представника, а у зв'язаному - від 0,01 до 2,36 мг/г, при цьому накопичується найбільше глутамінової кислоти. На підставі результатів виконаних досліджень можна вибрати показники якості, визначити відповідні їх критерії, які можна запропонувати для стандартизації водного витягу з подрібненого субстрату ксенодерми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського