РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750517<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лебедь С. О. 
Узагальнення сучасного досвіду боротьби з розповсюдженням фальсифікованих лікарських засобів у високорозвинених країнах / С. О. Лебедь, А. С. Немченко // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2020. - № 3. - С. 35-46. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Однією з найбільш небезпечних форм контрафактної продукції є фальсифіковані лікарські засоби (ФЛЗ). В останні роки відбулося помітне збільшення виробництва, обсягів торгівлі і споживання таких ЛЗ - часто з небезпечними, а в деяких випадках фатальними наслідками. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ, англ. The World Health Organization, WHO) отримує повідомлення про неякісні або фальсифіковані ліки, що використовуються в різних областях системи охорони здоров'я - від лікування онкологічних захворювань до контрацепції. Асортимент ФЛЗ не обмежується дороговартісними ЛЗ або відомими торговими марками і розподіляється приблизно порівну між препаратами-генериками і запатентованими продуктами. Мета дослідження - аналіз сучасних методів боротьби з розповсюдженням ФЛЗ у високорозвинених країнах. Проведене дослідження особливостей організації державного контролю якості лікарських засобів (ЛЗ) та фармацевтичної діяльності в сфері боротьби з розповсюдженням ФЛЗ у високорозвинених країнах (США, Канада, Японія та ін). Серед методів протидії фальсифікації ЛЗ та запобіганню поширенню ФЛЗ в країнах з розвинутою економікою, які нами досліджувалися, переважають запровадження інформаційних технологій для збору інформації про ФЛЗ, кодифікація упаковок ЛЗ, введення програмного забезпечення для роботи в системі охорони здоров'я та безпосередньо в аптечних закладах, активізація поінформованості населення про ФЛЗ. Висновки: факторами, які спричиняють активне поширення ФЛЗ в розвинених країнах, є неконтрольована діяльність інтернет-аптек, недостатня поінформованість населення про всі ризики для здоров'я від придбання ФЛЗ, недостатньо контрольовані ланцюги постачання ЛЗ на усіх етапах. Ймовірність збільшення придбання ФЛЗ залежить від статистичного та геопросторового факторів, які слід враховувати при плануванні заходів боротьби з поширенням ФЛЗ. Ситуацію з поширенням ФЛЗ погіршує те, що жодна з досліджуваних нами країн не підписала і не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про боротьбу з фальсифікованою медичною продукцією і подібними злочинами, які загрожують здоров'ю населення. Узагальнення та використання міжнародного досвіду дозволять удосконалити методи протидії фальсифікації ЛЗ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(0)261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського