РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макогон В. Д. 
Державні та муніципальні фінанси в умовах економічних перетворень / В. Д. Макогон, І. П. Адаменко // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 46. - С. 177-183. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В сучасних умовах економічних перетворень актуалізуються питання підвищення обгрунтованості фінансово-бюджетної політики (ФБП), посилення дієвості систем управління державними та муніципальними фінансами. Вагомим завданням постає відновлення бюджетної рівноваги, узгодження дій органів державної влади та місцевого самоврядування в процесі формування та реалізації ФБП. Виходячи із трансформаційних процесів у вітчизняній системі державних фінансів вагомими завданнями є обгрунтування напрямів розвитку систем державних та муніципальних фінансів, їх складових. При цьому вибір інструментарію ФБП має здійснюватись з врахуванням циклічності та динамічності економічних процесів. Проблематика формування і реалізації ФБП щодо розвитку складових систем державних та муніципальних фінансів доволі поширена в наукових дослідженнях. Це роботи відомих вітчизняних та зарубіжних науковців: Дж. Кейнса, П. Самуельсона, В. Нордхауса, Дж. Стігліца, В. Танзі, Т. Боголіб, І. Запатріної, Л. Лисяк, В. Опаріна, М. Пасічного, В. Федосова, І. Чугунова та інших. Зазначені вище питання актуалізуються у зв'язку з посиленням глобалізаційних процесів, несприятливим зовнішнім та внутрішнім економічним середовищем, що вимагає розв'язання низки конкретних завдань, пов'язаних з розробкою ФБП. Завданнями дослідження є: розкрити сутність та роль державних і муніципальних фінансів у забезпечені фінансово-економічного регулювання; визначити пріоритетні завдання фінансово-бюджетної політики в умовах економічних перетворень. Мета дослідження - розкриття інституційних засад і напрямів розвитку систем управління державними та муніципальними фінансами. Застосовано сукупність методив наукового дослідження: системного підходу, статистичного аналізу, структурування, аналізу, синтезу та ін. Розкрито сутність та роль державних і муніципальних фінансів у забезпечені фінансово-економічного регулювання розвитку адміністративно-територіальних одиниць та країни в цілому. Визначено пріоритетні завдання ФБП в умовах економічних перетворень. Здійснено аналіз та оцінку бюджетних показників. Результати дослідження можуть бути використані в процесі формування і реалізації ФБП України, реформування системи державних фінансів. Висновки: заходи щодо подальшого удосконалення систем державних та муніципальних фінансів повинні бути спрямовані на оптимізацію функцій органів державної влади і місцевого самоврядування та їх ефективний розподіл між ними. Посилення децентралізаційних процесів в Україні спрямовано на створення сучасної системи органів місцевого самоврядування, розвиток муніципальних фінансів на основі європейських цінностей. Досягнення конкретних результатів, визначених відповідно до пріоритетів ФБП на місцевому рівні, передбачає чітку кооpдинaцію та підвищення рівня відповідальність усіх учасників бюджетного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-18 + У9(4УКР)261.340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського