РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасінович І. І. 
Оцінка продуктивності праці в Україні та фактори її підвищення в контексті забезпечення стійкого інклюзивного зростання / І. І. Пасінович, О. С. Кіндзюр // Бізнес Інформ. - 2020. - № 5. - С. 260-268. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто методичні підходи до розрахунку продуктивності праці на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Узагальнено показники суспільної продуктивності праці. Незалежно від рівня продуктивності праці, цей показник відображає ефективність використання праці як ресурсу. В ринковій економіці завдання підвищувати продуктивність праці зміщено на рівень субієкта господарювання, а роль держави зводиться до створення умов для залучення інвестицій, затребуваності інновацій, формування людського капіталу високої якості. Акцентовано, що продуктивність праці є частинним показником для обчислення індексу інклюзивного зростання. Цей показник розраховується Світовим банком та ілюструє розвиток і добробут держави краще, ніж традиційний ВВП. Зроблено порівняльний аналіз рівня та динаміки продуктивності праці України й інших країн. Доведено, що фактор робочого часу не актуальний для підвищення продуктивності праці. Виокремлено заходи, які реалізують підприємства країн з високими темпами зростання продуктивності, серед них - використання штучного інтелекту, роботизація, підвищення цифрової компетенції працівників. Останнє змушує компанії витрачати кошти на навчання персоналу. Наведено систему загальнодержавних заходів, реалізація яких сприятиме зростанню суспільної продуктивності праці. Зроблено порівняльний аналіз продуктивності праці та витрат на одного працівника на прикладі підприємств Львівської області. Серед пропонованих заходів, які сприятимуть підвищенню продуктивності праці на макрорівні, є інвестиції в навчання персоналу, поступова модернізація технологічної бази на основі залучення інвестицій. Зроблено висновок, що суттєво підвищити суспільну продуктивність праці неможливо також без подолання монополізму та формування сучасної галузевої структури економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського