РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ворон М. М. 
Вплив нікелю та лантану на структурно-фазовий склад і властивості сплаву AlSi9Cu3 / М. М. Ворон, М. А. Фон Прусс, І. Ф. Ліхацький // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 2. - С. 13-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено вплив лантану і спільного впливу лантану та нікелю на структуру і властивості алюмінієвого сплаву AlSi9Cu3 в литому стані та після термічної обробки. Наведено структури та фазовий склад базового сплаву, сплаву модифікованого лантаном і сплаву, модифікованого лантаном і нікелем до і після проведення термічної обробки, суть якої полягає в моделюванні циклічної роботи сплаву за високих температур (100 год, за температури <$E300~symbol С~10~symbol Р roman C>). Додавання лантану сприяє утворенню більш чітко вираженої дендритної будови, рівномірному розподілу евтектики та модифікуванню залізовмісних фаз, що виражається у зміні їх будови. Встановлено, що лантан зменшує легованість твердого розчину на основі алюмінію таким елементами як мідь та кремній. Після одночасного додавання нікелю та лантану утворюється більш груба та неоднорідна структура виливка. Нікель, переходячи в твердий розчин на основі алюмінію, призводить до зменшення в ньому вмісту лантану, який, в свою чергу, переходить в евтектику. Визначення механічних властивостей експериментальних зразків показали, що додавання лантану до сплаву AlSi9Cu3 має позитивний вплив з точки зору підвищення міцності за умов роботи за високих температур близько <$E300~symbol Р roman C>. Це може бути пов'язано з утворенням в алюмінієвій матриці частинок Al3La субмікронних розмірів, які є нерозчинними до температури <$E640~symbol Р roman C>. Одночасне додавання нікелю та лантану збільшує кількість евтектики та ускладнює її. Незначне підвищення механічних властивостей після обраної термічної обробки пояснюється гомогенізацією структури та більшим розчиненням міді в твердому розчині. Ускладнення евтектики за одночасного легування лантаном та нікелем стабілізує механічні властивості сплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського