РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрашова С. Г. 
Вплив складу насичуючої суміші на структуру та властивості дифузійного хромованого шару на сірому чавуні / С. Г. Кондрашова, Є. В. Саприкін, В. В. Наумик // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 3. - С. 7-15. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень по вибору оптимального складу насичуючої суміші у разі хромування сірого чавуну та мікроструктурних досліджень поверхневого шару сірого чавуну СЧ12, одержаного з використанням насичуючих сумішей з різними активаторами та різним їх процентним вмістом. Фазовий рентгенівський аналіз показав, що одержані покриття на чавуні складаються з карбідів хрому Cr23C6 та Cr7C3. Карбідна зона за однакових умов дифузійного насичення утворюється за кількостей активаторів, що перевищує 7 %. Показано, що коефіцієнт відносної зносостійкості сірого чавуну після дифузійного хромування знаходиться у прямій залежності від глибини дифузійного шару. Корозійна стійкість покриття зі збільшенням товщини карбідної зони також збільшується. В той же час жаростійкість зі збільшенням вмісту активатора у суміші різко зменшується. Суттєвий вплив на процеси окиснення мають фазовий склад і морфологія структури шару. Відповідно до методики сімплексно-гратчастого планування експерименту одержано математичні моделі залежностей глибини дифузійного шару, корозійної стійкості, окиснення, коефіцієнта відносної зносостійкості від насичуючої суміші. За одержаними залежностями побудовано потрійні діаграми "властивість-склад". Аналізом діаграм підтверджено важливу роль активаторів у процесі дифузійного хромування. Показано, що вони сприяють утворенню активних атомів хрому, що забезпечує утворення суцільного карбідного покриття. На основі проведених досліджень встановлено, що у разі дифузійного хромування сірого чавуну СЧ12 з метою підвищення корозійної стійкості дифузійного шару в суміш, що насичує, необхідно вводити активатори NH4Cl та NH4F у кількості 10 - 13 %. Це також забезпечує суттєве збільшення коефіцієнта відносної зносостійкості сірого чавуну. Введення в насичуючу суміш активаторів NH4Cl NH4F в межах 4 - 6 % забезпечує підвищення жаровиностійкості дифузійного хромованого шару в 10 - 15 разів. Застосування активаторів NaCl NaF під час диффузійнного хромування недоцільно, оскільки у разі введення їх в суміш-карбюризатор у кількості <$Esymbol Г~13> % вони не дають суцільного карбідного шару, що значно погіршує його експлуатаційні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.646

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського