РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бриков М. М. 
Зносостійкість сталей за умов механічного зношування / М. М. Бриков // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 3. - С. 54-62. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто потенційні можливості високовуглецевих низьколегованих сталей як зносостійкого матеріалу в умовах абразивного і інших видів механічного зношування. Показано, що вміст вуглецю в етапі на рівні 1,2 % мас. та додаткове легування ~ 3 % легувальних елементів сумарно (здебільшого Mn, Cr) надає змогу після гартування з однофазної <$Egamma>-області одержувати в структурі до 100 % нестабільного залишкового аустеніту з температурою початку мартенситного перетворення на рівні <$E20~symbol Р roman C>. В умовах безударного малоциклового зношування, коли контактні напруження перевищують границю плинності матеріалу, відбувається пластична деформація і деформаційне мартенситне перетворення аустеніту. Це забезпечує високу зносостійкість, яка перевищує зносостійкість високовуглецевого невідпущеного мартенситу. Додавання до складу сталі кремнію у кількості 1,5 - 2,0 % надає змогу після гартування на залишковий аустеніт проводити його часткове бейнітне перетворення за температури приблизно <$E250~symbol Р roman C>. Через підвищений вміст кремнію цементит не утворюється, неперетворений аустеніт збагачується на вуглець і стабілізується до рівня, який забезпечує прийнятну стійкість до ударного руйнування зі збереженням достатньо високої зносостійкості за умов малоциклового механічного зношування. В умовах багатоциклового зношування пластична деформація і подальше мартенситне перетворення нестабільного аустеніту не відбуваються і його зносостійкість виявляється нижчою за мартенсит гартування. Високу зносостійкість високовуглецевих низьколегованих сталей як за умов малоциклового, так і багатоциклового зношування можливо забезпечити за рахунок зневуглецювання поверхневого шару, наприклад, під час нагрівання під гартування. Через знижений вміст вуглецю поверхня загартованої деталі на глибині до 1 мм матиме мартенситну структуру, що забезпечить високу зносостійкість за умов багатоциклового зношування. В той же час аустенітна структура серцевини надасть високу зносостійкість в умовах малоциклового зношування після спрацювання поверхневого шару мартенситу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського