РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750911<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ladokhin S. V. 
Features of obtaining titanium alloys of Ti - Al - Si - Zr - Mo - Nb - Sn system under conditions of electron-beam foundry technology = Особливості одержання титанових сплавів системи Ti - Al - Si - Zr - Mo - Nb - Sn в умовах електронно-променевої ливарної технології / S. V. Ladokhin, M. M. Voron, Ye. O. Drozd, Ye. O. Matviets, L. D. Kulak, M. M. Kuz'menko // Процеси лиття. - 2020. - № 2. - С. 8-14. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Досліджено питання одержання жароміцного складнолегованого титанового сплаву системи Ti - Al - Si - Zr додатково легованих Mo, Nb та Sn в умовах електронно-променевої ливарної технології. На основі сучасних тенденцій розробки жароміцних титанових сплавів проведено аналіз розробок композицій, які працюють за температур <$E600~symbol Р roman C> та потенційно здатні працювати за температур до <$E700~symbol Р roman C>. Зроблено висновки, що відомі комерційні сплави, в яких реалізовано механізм твердо розчинного зміцнення, а також сплави на основі інтерметалідів мають ряд недоліків та не повною мірою відповідають сучасним вимогам, які висуваються до даного класу матеріалів. Показано, що розробка і створення титанових сплавів, які можуть поєднувати в собі механізми твердорозчинного та силіцидного зміцнення, є найбільш перспективним рішенням для значного підвищення їх високотемпературних характеристик. Одним із прикладів такої групи сплавів є композиція Ti - 7Al - 1Si - 4Zr - 1Mo - 1Nb -1Sn, розроблена в ІПМ НАН України. Такий сплав є не надто вартісним та дещо легшим за існуючі аналоги. Виробництво готових виробів та напівфабрикатів з таких сплавів зазвичай здійснюється з застосуванням методів лиття, або за допомогою металургійної технології електронно-променевого переплаву. З огляду на експериментальний характер сплаву виникає потреба в дослідженні технологічних особливостей виплавки такого матеріалу, визначенні особливостей поведінки компонентів у процесі приготування розплаву та одержанні якісних заготовок для подальшої термомеханічної обробки та досліджень. Для розв'язання цих задач найбільш доцільним є застосування електронно-променевої ливарної технології. В ході експериментів з виплавки експериментального сплаву визначено технологічні особливості приготування розплаву необхідного хімічного складу, серед яких основними були - процедура введення алюмінію та замішування елементів з високою густиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського