РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Spodarets D. V. 
Classification of skin lesions using multi-task deep neural networks = Класифікація уражень шкіри з використаннями багатозадачних глибоких нейронних мереж / D. V. Spodarets, E. M. Khvedchenya, Ph. O. Marchenko, B. I. Tymchenko // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2020. - 3, № 3. - С. 136-148. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Рак шкіри (РШ) є найбільш поширеним видом онкологічних захворювань. Більшість випадків смерті від РШ спричинені меланомою, хоча це найменш поширений РШ. Раннє та точне виявлення та лікування є найкращим зціленням, однак виявлення цього виду злоякісної пухлини на ранніх стадіях не є легким. Рішення, засновані на даних для виявлення злоякісних меланом можуть зробити лікування більш ефективним. Згорткові нейронні мережі (ЗНМ) успішно застосовуються в різних областях комп'ютерного зору, а також у класифікації типів і стадій раку. Але в більшості випадків зображень недостатньо для досягнення надійної та точної класифікації. Такі метадані, як стать, вік, національність тощо, також можуть бути застосовані всередині моделей. Запропоновано end-to-end метод класифікації стадії меланоми за допомогою ЗНМ із фотографії RGB і метаданих пацієнтів і метод напівавтоматичного навчання сегментації області новоутворення. На основі експериментальних результатів запропонований метод демонструє стабільні результати та вивчає ознаки, що добре описують новоутворення. Головною перевагою цього методу є те, що він збільшує узагальнення та зменшує дисперсію, використовуючи ансамбль мереж, попередньо навчений на великому наборі даних і донавчений на цільовому наборі даних. Цей метод досягає ROC-AUC 0.93 на 10 982 унікальних нових зображеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського