РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Таран Є. І. 
Особливості публічного управління в умовах формування інформаційного суспільства / Є. І. Таран // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 2. - С. 22-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито особливості публічного управління в умовах формування інформаційного суспільства. Зазначено, що система публічного управління здійснює координацію діяльності різних суб'єктів суспільства у процесі його становлення, забезпечує інтеграцію громадян до розвитку інформаційно-технологічних галузей і дотримання їх прав і свобод в умовах інформаційного суспільства. Наведено підходи до визначення понять "інформаційне суспільство" та "публічне управління". Зазначено, що з виникненням інформаційного суспільства до органів державної влади та місцевого самоврядування висуваються нові вимоги. Відбувається трансформація управління - від адміністративно-командного, в якому участь громадськості мінімізована, до демократичного, де громадськість має широкі можливості. Як доведено прогресивними й високорозвиненими суспільствами, саме цей варіант є більш прийнятним та створює більше можливостей у сучасному суспільстві. Зазначено, що відкритість влади є відповіддю на нові можливості інформаційних технологій. На інформаційному рівні відбувається перерозподіл влади, що веде до контролю органів влади з боку громадськості. Прозорість дій органів влади спонукає до проведення ефективної політики й робить можливим громадський контроль із боку населення. Це підвищує довіру до органів влади з боку людей. Механізми прозорості публічних органів влади мають забезпечувати інформування громадян про свою діяльність та сприяти залученню представників суспільства до формування публічної політики й наданню оцінки їх роботі. Висновки: рівень розвитку інформаційного суспільства у країні прямо впливає на економічний, політичний і соціальний потенціали країни і є питанням державної ваги. Його розвиток прямо залежить від інформаційно-інтелектуального потенціалу населення країни. Особливості публічного управління в умовах формування інформаційного суспільства полягають у можливостях громадськості через інформаційно-комунікативні технології впливати на діяльність органів влади, брати участь у реалізації влади та оцінювати діяльність владних структур. Із розвитком інформаційних технологій публічне управління зможе максимально розкрити свою суть і значною мірою реалізувати своє призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського