РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751091<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дороніна І. І. 
Використання відновлюваних джерел енергії в умовах децентралізації систем енергозабезпечення в Україні / І. І. Дороніна, Н. С. Криштоф // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 2. - С. 75-82. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Світові тенденції розвитку енергетичної галузі вказують на те, що змінюється структура ринків енергії, впроваджуються системи управління попитом та "розумні мережі", рівень децентралізації місцевої та регіональної генерації енергії зростає, а відновлювані джерела енергії поступово стають "централями" енергосистем. Українські електромережі потребують модернізації, а в окремих випадках і нового будівництва, задля забезпечення розвитку сталої децентралізованої енергетики, стабільного доступу до енергоресурсів та енергонезалежності. Стимулювання генерації електроенергії за допомогою відновлюваних джерел енергії передбачено новою Енергетичною стратегією України на період до 2035 р. "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність". Перехід від викопного палива до відновлюваних джерел енергії розглядається не як зобов'язання, а як можливість соціально-економічного розвитку. В умовах децентралізації проблеми енергозабезпечення доводиться вирішувати місцевим територіальним громадам, саме тому питання використання відновлюваних джерел енергії в умовах децентралізації систем енергозабезпечення в Україні потребує всебічного аналізу та дослідження. Мета роботи - визначення дієвих інструментів для стимулювання розвитку та використання відновлюваних джерел енергії в умовах децентралізації систем енергозабезпечення. Проаналізовано досвід європейських країн та України в галузі відновлюваної енергетики. З'ясовано внутрішні та зовнішні чинники, які спонукають до процесу децентралізації системи енергозабезпечення в нашій державі. Визначено значимість "громадської енергетики" та механізми досягнення цілей громадами, котрі планують розвивати енергоефективність як бюджетних, так і приватних будівель, а також залучати інвестиції для втілення проектів відновлюваної енергетики. Розкрито дієві інструменти, що стимулюють використання та розвиток відновлюваних джерел енергії на місцях. Увагу приділено процесам формування енергетичних кооперативів та визначено їх привабливість для громад. Проаналізовано законодавче підгрунтя формування та функціонування енергетичних кооперативів в Україні. З'ясовано переваги енергетичної децентралізації для громад та їх громадян. Досліджено напрями державної підтримки у сфері енергоефективності та в галузі відновлюваної енергетики, децентралізована енергетика сприятиме забезпеченню умов для росту "частої" енергії, виробленої децентралізовано, на місцях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1 + Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського