РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751174<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Savych A. 
Screening of hypoglycemic activity of herbal mixtures (message II) = Скринінгове дослідження гіпоглікемічної активності рослинних зборів (повідомл. II) / A. Savych, S. Marchyshyn, O. Doroshenko // Укр. біофармацевт. журн. - 2020. - № 3. - С. 22-29. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Цукровий діабет (ЦД) є важливою соціальною та медичною проблемою, адже спричиняє розвиток небезпечних ускладнень, що призводять до інвалідизації та смертності населення. Це захворювання характеризується багатовекторним патогенезом, що потребує комплексного підходу до лікування. Завдяки застосуванню зборів лікарських рослин у терапії ЦД можна охопити усі ланки розвитку даного захворювання та його ускладнень. Окрім цього ніша фармацевтичного ринку України з фітозборів практично порожня. Мета дослідження - вивчення гіпоглікемічних властивостей рослинних зборів, що використовуються у народній медицині для профілактики та лікування ЦД 2 типу та встановлення їх умовно терапевтичної дози. Дослідження проведено на інтактних нормоглікемічних білих щурах самцях масою 180 - 200 г, які з метою профілактичного лікування впродовж 20-ти днів перорально отримували водні екстракти (1:10) досліджуваних зборів у дозі 6 мл/кг/день, 9 мл/кг/день та 12 мл/кг/день та препарати порівняння - офіцинальний збір "Арфазетин" у дозі 9 мл/кг/день і таблетки метформіну у дозі 60 мг/кг/день. Вивчення гіпоглікемічних властивостей та встановлення умовно терапевтичної дози досліджуваних засобів здійснювали за допомогою тестів глюкозного навантаження. Усі досліди виконували з дотриманням загальних етичних принципів згідно з рекомендаціями Директиви ЄС 2010/63/EU про захист використовуваних тварин для наукових цілей. Результати дослідження показали, що 20-ти денне профілактичне введення рослинних зборів знижувало аліментарну гіперглікемію на 30-й хв ОТТГ та сприяло зменшенню порушень толерантності до вуглеводів шляхом зниження гіперглікемії на 15-й хв ВОТТГ. Найбільшу гіпоглікемічну активність проявив рослинний збір N 7 у дозі 12 мл/кг/день, яка була практично на рівні з препаратом порівняння - таблетками метформіну, але перевищувала за ефективністю офіцинальний збір "Арфазетин". Окрім цього було встановлено дозозалежність ефективності усіх п'яти досліджуваних рослинних зборів. Висновки: вперше проведено скринінгове дослідження гіпоглікемічної активності рослинних зборів, що застосовуються в народній медицині для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу. Визначено, що найбільшу ефективність за здатністю знижувати аліментарну гіперглікемію під час ОТТГ та знижувати порушення толерантності до вуглеводів під час ВОТТГ проявив рослинний збір N 7 (до складу якого входять оману кореневища з коренями, цмину квітки, кукурудзи стовпчики з приймочками, материнки трава, шипшини плоди, кульбаби корені). Встановлено його умовно терапевтичну дозу, яка складає 12 мл/кг/день.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.7/9 + Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського