РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зуйкіна С. С. 
Вивчення ефективності антимікробних консервантів при розробці складу бігелю для комплексної терапії мастопатії / С. С. Зуйкіна, Л. І. Вишневська, О. П. Стрілець // Укр. біофармацевт. журн. - 2020. - № 3. - С. 68-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З огляду на поширеність мастопатії серед жіночого населення, згубні наслідки неправильного та невчасного її лікування та великої вірогідності появи раку молочної залози розробка лікарських препаратів, що могли б впливати на всі ланки патогенетичних механізмів розвитку, важлива і затребувана. Для розширення асортименту комплексних вітчизняних лікарських препаратів для терапії мастопатії було розроблено склад та обгрунтовано технологію бігелю. Мета дослідження - вибір консервантів для відповідності розробленого бігелю вимогам ДФУ до показників мікробіологічної чистоти. При проведенні досліджень використовували методику оцінки ефективності антимікробних консервантів, наведену в ДФУ 2.0 (Т. 1, п. 5.1.3, с. 773). Усі дослідження виконували в асептичних умовах з використанням ламінарного боксу (кабінет біологічної безпеки АС2-4Е1 "Еsco", Індонезія). В якості тест-мікроорганізмів використовували Staphylococcus aureus АТСС 6538, Pseudomonas aeruginosa АТСС 9027, Candida albicans АТСС 885-653, Aspergillus brasiliensis АТСС 16404. Проведені дослідження з використанням консервантів з ніпагіном/ніпазолом 0,4/0,1 % (N 1), кислотою сорбіновою 0,1 % (N 3), з кислотою бензойною 0,2 % (N 4) і натрію бензоатом 0,25 % (N 5) у складі модельних зразків бігелю показали, що отримані результати для зразків з консервантами ніпагіном/ніпазолом 0,4/0,1 %, з кислотою сорбіновою 0,1 % і з кислотою бензойною 0,2 % повністю відповідають вимогам ДФУ за показником "антимікробна ефективність консервантів" щодо лікарських препаратів для зовнішнього застосування. Висновки: результати дослідження зразків з консервантами калію сорбатом 0,2 % і натрію бензоатом 0,25 % показало, що вони не відповідають вимогам ДФУ за показником "антимікробна ефективність консервантів" (логарифм зменшення кількості життєздатних клітин бактерій Pseudomonas aeruginosa через 2 доби зберігання інокульованих зразків з консервантом натрію бензоатом 0,25 % менше 2,0 і не відповідає вимогам ДФУ до лікарських препаратів для зовнішнього застосування; по відношенню до культур грибів Candida albicans і Aspergillus brasiliensis через 14 діб зберігання зразків з консервантами калію сорбатом 0,2 % і натрію бензоатом 0,25 % логарифм зменшення числа життєздатних мікроорганізмів був менше 2,0, що також не відповідає вимогам ДФУ). Серед зразків, що відповідають вимогам ДФУ і є перспективними для подальших робіт зі створення бігелю, а саме зразків з консервантами ніпагін/ніпазол 0,4/0,1 % (N 1), кислота сорбінова 0,1 % (N 3), і кислота бензойна 0,2 % (N 4). Найбільшу антимікробну ефективність показав зразок з консервантом ніпагін/ ніпазол 0,4/0,1 % (N 1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 бігель + Р569.133.1-4 + Р712.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського