РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малачинська М. Й. 
Вплив мікробіому на репродуктивну функцію жінки / М. Й. Малачинська, Н. С. Вереснюк // Здоров'я жінки. - 2020. - № 5/6. - С. 38-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Взаємозв'язок між мікробіомом та системою репродуктивних органів є складним функціонувальним механізмом, який продовжує бути предметом вивчення багатьох сучасних досліджень. Мікробіом репродуктивної сфери відіграє важливу роль у настанні та виношуванні вагітності, частоті живонароджень, впливає на результат допоміжних репродуктивних технологій тощо. Дане дослідження обгрунтовує доцільність використання мультиштамового пробіотика (МШП) у комплексному лікуванні пацієнток із безплідністю. Мета дослідження - оцінювання ефективності призначення МШП пацієнткам із безплідністю. Під спостереженням у період з 2017 до 2020 р. знаходились 94 пацієнтки з безплідністю. Вік жінок коливався від 22 до 35 років. Усі учасниці основної групи, до якої ввійшли 64 пацієнтки, протягом одного місяця перед плануванням вагітності вживали МШП, до складу якого входило 5 штамів бактерій, по 1 капсулі один раз на добу під час їди. До групи порівняння ввійшли 30 жінок із безплідністю, які не вживали жодних пробіотиків. Аналізуючи результати дослідження стану біоценозу піхви в обстежених жінок, нормоценоз установлено у 33 (35,1 %) пацієнток. Бактеріальний вагіноз діагностували майже у кожної четвертої пацієнтки (23,4 %), у кожної третьої жінки (30,9 %) - проміжний тип мазка, ще у 10,6 % пацієнток діагностували неспецифічний вагініт. Серед пацієнток основної групи вагітність настала у 21 жінки, що становило 32,8 %. У той самий час у групі порівняння завагітніли 4 (13,3 %) пацієнтки, з яких одна - після ВМІ і ще одна - внаслідок ЗІВ (p << 0,05). У жодної жінки основної групи не було відзначено побічних ефектів вживання препарату. Встановлено, що частота настання вагітності у пацієнток із безплідністю, які на прегравідарному етапі використовували МШП, становила 32,8 %. Застосування МШП підвищує частоту імплантації у пацієнток із безплідністю (p = 0,0464), однак потрібні додаткові дослідження з даної тематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.869 + Р712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського