РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751217<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воробйова Н. В. 
Сучасні клініко-лабораторні особливості перебігу ротавірусної інфекції у дітей раннього віку в Запорізькій області / Н. В. Воробйова, О. В. Усачова, Т. Б. Матвєєва // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 4. - С. 45-52. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Ротавірусна інфекція (РВІ) посідає особливе місце в структурі захворюваності дітей як в Україні, так і в усьому світі, викликаючи тяжкі дегідратуючі гастроентерити переважно в дітей віком до 5 років. Практично кожна дитина до п'ятирічного віку переносить РВІ незалежно від раси та соціально-економічного статусу. А це робить таку інфекцією актуальною проблемою сучасної педіатрії та диктує необхідність її поглибленого вивчення. Мета роботи - вивчити клініко-лабораторні особливості перебігу РВІ в дітей раннього віку; визначити фактори, що впливають на його тяжкість. Проаналізовано перебіг РВІ в 57 дітей віком від 1 до 24 міс, які перебували на стаціонарному лікуванні в КНП "Обласна інфекційна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради. Тяжкість перебігу ротавірусного гастроентериту визначено за шкалою Везикарі (ШВ) і виражено в балах (від 1 до 20). Діти віком від 12 до 24 міс становили більшість досліджуваної групи - 47,3 %, достовірно перевищуючи частку дітей віком до 6 міс - 22,8 %. У більшості (70,2 %) хворих РВІ перебігала в тяжкій формі з сумарною кількістю 15,00 [13,00; 16,00] балів за ШВ. 52,6 % дітей мали ускладнення хвороби, серед яких домінував вторинний ацетонемічний синдром. Захворювання достовірно тяжче перебігало в дітей віком від 12 до 24 міс, сумарний показник балів у яких становив 13,5 [12,00; 15,00], проти 10,00 [8,00; 15,00] у дітей віком до 6 міс і 12 [10,00; 15,00] у хворих від 6 до 12 міс. Клінічними параметрами, що оцінювалися як тяжкі за ШВ та обумовлювали тяжкий перебіг хвороби, були тривалість діареї (>>= 6 діб - 82,14 % дітей), максимальна частота випорожнень на добу (>>= 6 разів - 69,6 % дітей) і гіпертермія (піретична температура тіла - 45,8 % дітей). Серед коморбідної патології у хворих за тяжкого перебігу РВІ достовірно частіше, ніж у дітей із нетяжкою її формою, виявляли харчову алергію та атопічний дерматит - відповідно у 40 і 11,8 % дітей. Встановлено, що РВІ перебігає в тяжкій формі у дітей раннього віку та в більшості випадків має ускладнення. Предикторами її тяжкого перебігу є вік дітей від 12 до 24 міс. і наявність в анамнезі харчової алергії та атопічного дерматиту. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського