РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов Д. Д. 
Важливі аспекти лікування пацієнтів із хронічною хворобою нирок IV - V стадії й цукровим діабетом II типу / Д. Д. Іванов, М. Д. Іванова // Нирки. - 2020. - 9, № 3. - С. 152-158. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Надано огляд сучасної статистики захворюваності на хронічну хворобу нирок (ХХН) в Україні та світі. На сьогодні провідним етіологічним чинником ХХН у світі є цукровий діабет (ЦД) та супутня йому діабетична нефропатія, що є складним мультифакторним захворюванням із множинним ураженням органів та систем організму. При цьому в Україні значна частка цих пацієнтів знаходиться на стадії ХХН IV - V, що відповідає ШКФ 15 - 29 та << 15 мл/хв/1,73 м<^>2 відповідно. Контроль глікемії та антигіпертензивна терапія є первинними ланками в управлінні захворюванням на додіалізному етапі разом із дієтою з низьким умістом білка й вуглеводів. Ключовим питанням у веденні таких пацієнтів є те, що дієтичні обмеження на додіалізному етапі можуть мати небажані наслідки для загального нутритивного статусу пацієнта, тому важливим є вирішення питання про їх корекцію без втручання в біохімічний профіль пацієнта та уникаючи підвищеного ризику втрати функції нирки. Призначення кетонових аналогів амінокислот на додіалізному етапі демонструє ефективність у відновленні амінокислотного балансу з анаболізмом білка, знижуючи концентрацію сечовини в крові та коригуючи мінеральний статус. Позитивний ефект спостерігається при ШКФ << 25 мл/хв/1,73 м<^>2, задокументовані переваги починаються з рівня ШКФ << 30 мл/хв/1,73 м<^>2 та найбільш виражені в пацієнтів із ШКФ << 15 мл/хв/1,73 м<^>2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-5 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського