РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751285<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брижань І. А. 
Підходи до прогнозування демографічних процесів в управлінні інтегрованим розвитком територій / І. А. Брижань, В. Я. Чевганова, О. В. Григор'єва, Л. А. Свистун // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 2. - С. 21-42. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто інноваційний для України підхід в управлінні розвитком територій на основі демографічного прогнозування. Розглянуто роль та значення демографічних прогнозів у забезпеченні реалізації стратегій соціально-економічного розвитку, зокрема, при реалізації стратегії інтегрованого розвитку територій. Підкреслено, що підхід до вирішення проблеми інтегрованого розвитку територій повинен бути комплексним. Визначено, що один із сучасних варіантів такого вирішення грунтується на запозиченні досвіду Європи щодо розвитку територій, що й застосовує саме підхід інтегрованого розвитку, результатом реалізації якого, крім соціально-економічного зростання та поліпшення екологічної ситуації, є суттєве збільшення чисельності мешканців європейських міст. Зазначено, що саме деталізований демографічний прогноз повинен становити основу прийняття рішень та розроблення стратегічних планів інтегрованого розвитку територій. Досліджено та обгрунтовано методи демографічного прогнозування, що найбільш адекватно відповідають цілям та завданням інтегрованого розвитку територій, з урахуванням впливу найбільш вагомих чинників, які здатні суттєвим чином змінити результати прогнозування демографічних процесів при розробленні нормативного та функціонального варіантів демопрогнозів. Запропоновано підхід до побудови прогнозу населення територій на базі поєднання методу компонент з урахуванням показників чистої міграції, методу оцінок майбутньої зайнятості та методу аналогії (співвідношення). Ключовими складовими залишаються загальноприйняті показники - народжуваності, смертності та міграції, - проте фактори їх зміни у майбутньому періоді визначаються індивідуально - залежно від соціально-економічних тенденцій розвитку міста. Теоретичні положення підтверджені практичними даними прогнозування демографічних процесів при розробленні та реалізації стратегії інтегрованого розвитку міста Полтава (Україна). Стверджено, що створення нових робочих місць та економічне зростання міст, поліпшення їх соціальної інфраструктури, формування комфортного середовища проживання створять потенційні можливості припливу постійного населення міста за рахунок міграційних факторів: залишення на постійне місце перебування студентів навчальних закладів, трудової міграції з інших регіонів, міграції "село - місто", повернення на постійне місце проживання тих мешканців, які виїхали на роботу в інші регіони. Відповідно до проведеного аналізу та цілей перспективного розвитку підхід допомагає оцінити можливості вдосконалення демографічної ситуації в місті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У019(4УКР)60-21 + С73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського