РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алексєєва Н. М. 
Мотиваційна структура офіційного гіппонімікону англійської мови / Н. М. Алексєєва // Зап. з ономастики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 21. - С. 5-18. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Запропоновано специфічну саме для гіппонімікону мотиваційну класифікацію. Останнім часом виникла потреба дослідження мотивації зоонімів, зокрема гіппонімів, адже, гіппоніми складають абсолютну більшість зоонімікону англійської мови, так як кінь є невід'ємною складовою культури Англії та США. Звідси випливає, що дослідження мотивації гіппонімів є шляхом до пізнання особливостей їх творення, соціальних, історичних та культурних фактів об'єктивної дійсності, покладених в основу номінації. Мета дослідження - визначення особливостей мотивації гіппонімів та їх системний опис. Об'єктом дослідження є офіційні власні назви на позначення коней в англійській мові. Предметом дослідження є мотиваційні особливості гіппонімів. Матеріалом дослідження є 120 гіппонімів англійської мови, обраних зі списків переможців кінних перегонів Англії та США методом суцільної вибірки. Використано також приклади, розміщені на англомовних сайтах в мережі Інтернет. Під час дослідження було використано описовий метод та метод мотиваційного аналізу. У результаті розвідки гіппоніми були розподілені на 13 класів, з огляду на природу їх мотивованості. Кількісні покажчики аналізу обраних гіппонімів наявно демонструють превалювання трьох типів мотивації: номінальної, патронімічної та асоціативної, що й відображають три основні універсалії, покладені в основу мотивування офіційних гіппонімів: довільність підбору імені, відсутність національного ряду імен та типових гіппооснов; наслідування давньої традиції іменування, концентрація у назві історії походження тварини; індивідуальність процесу підбору імені, лексичне різноманіття гіппонімів, необмеженість ресурсів для номінації. У процесі аналізу були також окреслені диференційні відмінності щодо мотивування гіппонімів у порівнянні з іншими розрядами онімів, виявлена їх лінгвістична природа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського