РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Думенко Т. М. 
Пріоритетні проблеми системи фармаконагляду в формуванні безпеки пацієнтів і лікарняного середовища / Т. М. Думенко, О. П. Яворовський, Ю. М. Скалецький, Р. П. Брухно, Т. О. Зінченко, М. М. Риган // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2020. - 14, № 4. - С. 251-259. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета дослідження - на основі даних аналізу літератури й електронних інформаційних баз визначити пріоритетні проблеми фармаконагляду для створення безпеки пацієнтів і безпечного лікарняного середовища (ЛС). Дослідження виконано з використанням бібліосемантичного аналізу (інформаційно-аналітичного узагальнення даних із наукових літературних джерел). За даними наукової літератури визначено основні завдання та цілі системи фармаконагляду й оцінено її значення в формуванні безпеки ЛС і, зокрема, безпечності застосування лікарських засобів (ЛЗ). Визначено комплекс заходів, спрямованих на зменшення частоти медичних помилок, розвитку побічних реакцій і запобігання випадкам неефективності ЛЗ та, як наслідок, на підвищення безпеки ЛС. Проблема безпеки ЛС є актуальною для всіх країн і всіх систем охорони здоров'я, а забезпечення безпечного застосування ЛЗ є однією з найважливіших її складових. Побічні реакції, помилки та випадки неефективності ліків, які виникають під час використання ЛЗ, є важливими складовими небезпеки ЛЗ. Робота систем фармаконагляду відіграє важливу роль в убезпеченні пацієнта шляхом зменшення ризиків виникнення побічних дій і помилок за використання ЛЗ, попередження неефективності медикаментозної терапії та здатна оптимізувати витрати на систему охорони здоров'я. Розробка нових і вдосконалення існуючих підходів до профілактики несприятливих наслідків медикаментозної терапії є вкрай актуальними та необхідними в умовах сучасної медицини. Ці заходи в світовому масштабі надають можливість врятувати мільйони життів і сприятимуть економії матеріальних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)261 + Р281-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського